Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. WZI
|

Te zmiany zasmucą pasażerów PKP. Koniec popularnej promocji

26
Podziel się:

PKP InterCity podnosi ceny biletów i likwiduje popularne bilety weekendowe. Zamiast nich wprowadza bilet ważny na wszystkie połączenia, ale w samym środku tygodnia. Żeby pojechać na weekendową wycieczkę, trzeba będzie zapłacić pełną stawkę.

Te zmiany zasmucą pasażerów PKP. Koniec popularnej promocji
PKP rezygnuje z weekendowych biletów (Wikimedia Commons CC BY, kaffeeeinstein, kaffeeeinstein)

Bilet weekendowy ważny był od godz. 16 w piątek do godz. 6 rano w poniedziałek. Cena takiego biletu zaczynała się od 81 złotych w drugiej klasie.

Od 13 stycznia takich biletów już nie będzie. Jak informuje spółka PKP Intercity, zwykle były one wykorzystywane do przejazdów tam i z powrotem w szczytach przewozowych. Zastąpi je za to inna oferta.

"Od 13 stycznia br. dostępna będzie nowa oferta Multiprzejazd oraz Multiprzejazd Max. Będzie ona obowiązywała od północy we wtorek do godz. 15:00 w czwartek i umożliwi dowolną liczbę przejazdów w tym czasie. Wybierając Multiprzejazd będzie można podróżować pociągami kategorii TLK i IC w 2. klasie za 119 zł i w 1. klasie za 159 zł. Natomiast Multiprzejazd Max obejmuje wszystkie pociągi PKP Intercity. Bilet na podróże w 2. klasie kosztuje 239 zł, a w 1. klasie – 396 zł" - informuje spółka.
Zobacz także: Kredyty drożeją. Banki wprowadzały w błąd?

Podwyżka cen biletów

Od 13 stycznia cena bazowa biletów PKP Intercity będzie wyższa. Najbardziej zdrożeją pociągi Express Intercity Premium, czyli połączenia obsługiwane przez składy Pendolino. Stawka bazowa biletu będzie wynosić 169 zł, czyli o 19 zł więcej niż do tej pory.

Bilety na pociągi Express InterCity będą kosztować 149 zł, zamiast 139 zł. Najmniejsza podwyżka dotyczy najtańszych pociągów, czyli IC i TLK. Tutaj stawka bazowa pójdzie w górę o 9 zł.

Nowe rabaty

Aby nieco osłodzić pasażerom gorycz podwyżki, spółka wprowadza większe promocje na bilety. Dotychczas bilety kupowane odpowiednio wcześniej objęte były rabatami 10, 20 i 30 proc. Teraz stawki rabatów zwiększą się do 15, 30 i 45 proc.

Oznacza to, że rezerwując bilet odpowiednio wcześniej, zapłacimy za niego mniej, niż przed podwyżką. Przykład - do 13 stycznia cena bazowa biletu EIC wynosiła 97,3 zł. Po zmianach będzie wynosić 81,95.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(26)
Jak za komuny
4 miesiące temu
Ale za to lokomotywy wspaniały.
Babilon15
4 miesiące temu
Powinni otwierać więcej kas,a nie likwidować.Szkoda, może ktoś to zmieni
Tygrys1111
4 miesiące temu
Ceny podnoszą a biletu nie ma gdzie kupić tak jest w radomsku zlikwidowali kasy
Nikta
4 miesiące temu
Szkoda weekendowych. Dużo osób korzystało, to zlikwidowali. wolałam wyjeżdżać na weekend kupując bilet, niż płacić za paliwo i tłuc się autem. Oferta w tygodniu...bez komentarza.
Aga
4 miesiące temu
Może by tak jeszcze kasy otworzyć bo w całym mieście od lat nie można kupić. Kto ma komputer to kupi , a jak się zepsuje. A w pociągu nieraz do biletu doliczane dodatkowe koszty .
Pasażerka
4 miesiące temu
Niech w końcu zrobią porządek na trasie Warszawa - Białystok bo kurwicy można dostać, a nie podnoszą ceny biletów za co? Za stanie i ciągle psujące się stare lokomotywy? Niech mi zwrócą za mój czas stania i czekania w polu!!! P.s. Teraz od ponad godziny stoję w Łapach czekając na podpięcie nowej lokomotywy!!!
Adam
4 miesiące temu
Jakby to powiedzieli w TVP? Likwidują weekendowy a podróżni niech mają pretensje do PO. To wina oczywiście Tuska...
Olo
4 miesiące temu
Jak kupicie przed 12 stycznia z wyprzedzeniem to jeszcze 4 weekendy wpadną. A bilet weekendowy ważny jest(bo jeszcze jest) od 19 a nie od 16
999
4 miesiące temu
ciekawe, od godziny 19? Bilet weekendowy i weekendowy max prawdopodobnie jest ważny wykupiony najpóźniej do 12 stycznia. Trzeba sprawdzić.
555555
4 miesiące temu
może są ludzie w Polsce, którzy od 4 marca 2020 nie jechali nigdy pociągiem(jak ja). Podobno w pociągu obowiązują maseczki, ale nie ma jak tego egzekwować i nie ma.
dadadadadd
4 miesiące temu
Pociągiem nie jechałem od 5 lat. Niech zrobią zniżki dla niezaszczepionych to może gdzieś pojadę.
Ooo
4 miesiące temu
I znowu wrócą czasy że kolej będzie piszczeć i likwidować połączenia bo mniej podróżnych i tak nic się nie uczą na błędach
Andy
4 miesiące temu
Bilet weekendowy obowiązywał od 19, a nie jak napisano w artykule, że od 16!!!
Krykam1960
4 miesiące temu
Najdziwniejsze jest to że biadolą Ci co na brak pieniędzy nie narzekają ale że muszą więcej zapłacić nie tylko za Bilety ale np Pracodawcy za Pracę
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić