aktualizacja 

To nie żart. Świąteczne ciasto u Gessler za pół tysiąca złotych

357

Magda Gessler słynie nie tylko ze swoich umiejętności restauratorskich, lecz także talentu kulinarnego. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia gwiazda TVN oferuje klientom tort makowy z pomarańczami. Jego cena zwala z nóg. Kogo stać na takie rarytasy?!

To nie żart. Świąteczne ciasto u Gessler za pół tysiąca złotych
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia u Magdy Gessler można nabyć tort makowy z pomarańczami (AKPA, Getty Images, Kurnikowski)

O cenach produktów oferowanych przez Magdę Gessler nie raz i nie dwa było głośno w mediach. Na przestrzeni ostatnich lat klienci wyrażali zaskoczenie wysokością należności nie tylko za dania w restauracjach, ale i m.in. lody sygnowane nazwiskiem gwiazdy TVN.

Magda Gessler oferuje tort makowy z pomarańczami. Szok, za ile

Oferta delikatesów, w których można zakupić słodkości według receptury Magdy Gessler, zmienia się w zależności od okazji. Ponieważ zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, pojawił się w niej, jak czytamy, "Tort makowy uroczysty z pomarańczami".

Zapewne mnóstwo osób skusiłoby się na taki pyszny tort. Jednak niewielu Polaków – nie tylko ze względu na galopującą inflację – będzie sobie w stanie na niego pozwolić. Powód? Cena, która przyprawia o zawrót głowy!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Magda Gessler zapisuje kolejne karty swojej autobiografii: "Robiłam menu dla przeróżnych królowych"

Jak możemy przeczytać na stronie "Delikatesy U Fukiera", produkt "Tort makowy uroczysty z pomarańczami" kosztuje... 450 złotych! Należy przy tym podkreślić, że prawie pół tysiąca zapłacimy za jedynie jedną sztukę tego specjału.

Magda Gessler zachwala swoją ofertę na stronie, podkreślając, że "U Fukiera" kontynuuje przedwojenne tradycje polskiej kuchni. Dodatkowo, zgodnie z zapewnieniami samej restauratorki, ma być to jedyna tego typu historyczna restauracja w Warszawie.

Restauratorka nie ukrywa, z jakich produktów jest wykonywany tort. Z informacji zawartych w opisie wynika, że zawiera on m.in. sok pomarańczowy, mascarpone, wanilię, skrobię ziemniaczaną i spirytus. Jest na bogato, co ma odzwierciedlenie w cenie. Myślicie, że ktoś się skusi?

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić