aktualizacja 

Uber Eats ujawnia największe jednorazowe zamówienie w Polsce

23

Co Polacy najczęściej zamawiają z dostawą do domu? Platforma Uber Eats ujawniła nasze tajemnice. Na uwagę zasługuje szczególnie pewien mieszkaniec Poznania, który pobił gastronomiczny rekord. Nie do wiary, ile razy zamawiał jedzenie z McDonald's w ciągu tygodnia.

Uber Eats ujawnia największe jednorazowe zamówienie w Polsce
Mieszkaniec Poznania pobił gastronomiczny rekord (Pexels)

Popularna aplikacja do zamawiania jedzenia Uber Eats po raz kolejny odkryła kulinarne tajemnice Polaków. Firma zaprezentowała raport zamówień za 2023 rok. W tym roku rodacy pobili kilka imponujących gastronomicznych rekordów.

To Polacy zamawiali z restauracji w 2023 roku

W okresie od stycznia do listopada Polacy zdążyli zamówić do swoich domów i firm sporą ilość jedzenia. Najbardziej szaleli kaliszanie, to w ich mieście odnotowano najwyższą średnią wartość koszyka (72,50 zł). Z kolei najniższa wartość była w Stalowej Woli (51,50 zł).

Kolejny rok z rzędu na podium najchętniej zamawianych w naszym kraju dań znalazła się pizza. Zaraz za włoską potrawą uplasował się kebab. Turecki przysmak ma szansę w przyszłym roku zdobyć tytuł lidera, gdyż jego sprzedaż w ciągu roku wzrosła o 19 proc.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Hit z japońskiego McDonald's. Ten burger cię zachwyci

McDonald's codziennie? Poznaniak coś o tym wie

Rekord na największe jednorazowe zamówienie imponuje. Uber Eats nie zdradził, w jakim mieście padł, wiadomo jedynie, że zamówienie wysłano w pewien czwartkowy wieczór po godzinie 22:00. Jeden z użytkowników platformy zamówił wówczas... 52 pizze o łącznej wartości 2137 zł.

Największe wrażenie robi chyba jednak rekord pobity przez jednego z mieszkańców Poznania. W ciągu 11 miesięcy mężczyzna złożył 422 zamówienia w jednej restauracji McDonald's. Oznacza to, że średnio jadał fast foody ponad dziewięciokrotnie w ciągu tygodnia. Dostawca zapewne zna drogę do jego mieszkania na pamięć.

Na wzmiankę zasłużył też mieszkaniec Warszawy, który od stycznia do listopada 240 razy zamówił coś z oferty jednego z warszawskich punktów Starbucks. Trzecie miejsce zajął natomiast fan kebabów z Poznania, który 233 razy zamówił jedzenie w lokalu Wrap Kebap.

Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić