aktualizacja 

Ukraińskie półki w polskich sklepach. Oto, co będzie można kupić

Ukraińskie półki w polskich sklepach. Dzięki inicjatywie Ucare z FoodTechShelf w niektórych supermarketach pojawią się specjalne półki ze wschodnimi produktami. W ten sposób sklepy poszerzą swoją ofertę, trafią do większej ilości klientów, a mieszkający w Polsce Ukraińcy będą mogli nabyć rodzime produkty. Co będzie można kupić i na czym polega projekt zainicjowany przez liderów ukraińskiego rynku spożywczego?

Ukraińskie półki w polskich sklepach. Oto, co będzie można kupić
Ukraińskie półki w polskich sklepach (Getty Polskie, Polska Press)

W polskich sklepach zagoszczą ukraińskie produkty. Specjalne półki ze wschodnim jedzeniem to efekt akcji Ucare. Projekt został zainicjowany przez liderów ukraińskiego rynku spożywczego przy pomocy międzynarodowego projektu FoodTechShelf. Jak to działa? Duży detalista spożywczy będzie mógł wesprzeć ukraińskich producentów, tworząc kanał współpracy z ukraińskimi firmami, czytamy na oficjalnej stronie akcji.

Dzięki Ucare ukraińscy producenci będą mogli łatwo dostać się do największych sieci handlowych na całym świecie. To szczególnie ważne dla lokalnego rynku podczas wojny w Ukrainie, która spowodowała zniszczenie wielu ukraińskich przedsiębiorstw. Inicjatywa zakłada wsparcie w logistyce, magazynowaniu towarów, marketingu, pracach operacyjnych czy negocjacjach w sprawie dostaw.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zepsute mięso w lodówce. Tych kilku oznak lepiej nie lekceważyć

Ukraińskie półki w polskich sklepach. Oto, co będzie można kupić

Popyt na produkty z Ukrainy wzrósł po wybuchu wojny. Co będzie można kupić dzięki akcji Ucare? Na liście są długoterminowe produkty mięsne, przekąski, orzechy, miód, wyroby cukiernicze, produkty rybne, konserwy, artykuły spożywcze, napoje bezalkoholowe. W Polsce świetnie sprawdzą się słodycze zza wschodniej granicy.

Ucare to organizacja charytatywna, ale komercyjny projekt, jak czytamy na oficjalnej stronie. Jakie sklepy dołączyły do akcji? Na świecie "ukraińskie półki" pojawiają się w takich sieciach jak Carrefour, Lidl, Aldi, 7 eleven, Tesco czy Walmart.

Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić