Uważaj na takie SMS-y. Firma kurierska wydała oświadczenie

6

Oszuści nie próżnują i wyłapują potencjalne ofiary. Wysyłają SMS-y do osób, które szukają w sieci promocji. Do tego posługują się nazwą globalnej firmy kurierskiej. Firma UPS wydała w tej sprawie oświadczenie. Jej przedstawiciele radzą, co należy zrobić, gdy otrzymamy od oszustów wiadomość.

Uważaj na takie SMS-y. Firma kurierska wydała oświadczenie
Oszuści nie próżnują i wyłapują potencjalne ofiary w internecie. Posługują się nazwą globalnej firmy kurierskiej. (Pixabay)

Oszuści wymyślają coraz to nowe sposoby na wyłudzenie pieniędzy. Ostatnio wielu Polaków dostało SMS-y nakazujące im zapłatę opłaty celnej.

Osoba, która oczekuje na przesyłkę i otrzymuje taką wiadomość, stanowi łatwy cel dla przestępców. Ofiara klikając w przesłany link, naraża swoje urządzenie mobilne na działanie wirusów, które mogą przechwycić jej dane wrażliwe.

Zainfekowany w ten sposób telefon bądź komputer to cenne źródło informacji dla oszustów. Loginy czy hasła, które zostały na nich wprowadzone, aby uzyskać dostęp do internetowych kont lub aplikacji bankowych, dostają się w niepowołane ręce, co może skutkować "wyczyszczeniem" konta ze środków pieniężnych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pokazy garnków i pościeli. UOKiK idzie na wojnę z naciągaczami

Jak informował portal gk24.pl, SMS-y z nakazem opłaty celnej w wysokości 3,99 euro zawierają informacje z nazwą globalnej firmy kurierskiej UPS.

Firma UPS przesłała redakcji portalu oświadczenie, w którym tłumaczy, co należy zrobić w tej sytuacji.

UPS nie ponosi odpowiedzialności za działania podmiotów zewnętrznych, jednak dokładamy wszelkich starań, aby minimalizować ryzyko oszustwa poprzez wcześniejsze ich wykrywanie, ostrzeganie klientów i zapobieganie ich skutkom. Mimo podejmowanych przez nas działań warto pamiętać, że pierwszą linią obrony jest przede wszystkim zachowanie odpowiedniej ostrożności - oświadczyła firma kurierska.

- W przypadku podejrzenia wystąpienia oszustwa, rekomendujemy zgłosić sprawę na policję - dodali przedstawiciele UPS.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić