oprac. Maciej Deja| 

Wał przeciwpowodziowy przerwany. Rzeka Pawłówka zalała drogę i domy

6
Podziel się:

W Pawłowicach na Śląsku woda z pobliskiego potoku przerwała wał przeciwpowodziowy. Powstało rozlewisko o powierzchni około hektara. Zalana jest droga, podtopionych kilka posesji. Mieszkańców dwóch jednorodzinnych domów ewakuowano.

Pawłowice i inne miejscowości na Śląsku nawiedziły gwałtowne ulewy (zdjęcie ilustracyjne)
Pawłowice i inne miejscowości na Śląsku nawiedziły gwałtowne ulewy (zdjęcie ilustracyjne) (East News, East News)

Wał przeciwpowodziowy na Pawłówce zaczął przeciekać w czwartek po południu. By go uszczelnić ułożono około tysiąca worków wypełnionych piaskiem.

Woda z przerwanego wału zalała teren przy ulicy Wyzwolenia w Pawłowicach. Sześcioro mieszkańców zostało ewakuowanych z podtopionych domów. Trwa odprowadzanie wody z okolic drogi gminnej, która została zalana wieczorem.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Śląsk. Zagrożenia powodziowego nie ma

Władze uspokajają, że nie ma zagrożenie powodziowego na Śląsku. Stan rzek po gwałtownych czwartkowych burzach jest jednak podwyższony. Rzeka Pszczynka przekroczyła o kilkanaście centymetrów stan alarmowy w punkcie pomiarowym Mizerów-Borki. Wody ma jeszcze przybywać.

Zobacz także: Zobacz też: Ostre gradobicie. Nagrania są porażające

W ciągu minionej doby strażacy interweniowali w powiecie pszczyńskim 24 razy. Dużo pracy mieli też ich koledzy z okolic Cieszyna i Bielska Białej. Wypompowywali oni wodę z piwnic i oczyszczali drogi. W całym kraju PSP interweniowała 405 razy. 102 - na Podkarpaciu.

Sprawdź aktualną prognozę pogody na swojego miasta i regionu na pogoda.wp.pl.

Prognozy nie są korzystne - w piątek meteorolodzy spodziewają się burz z gradem. Pierwsze z nich mogą się pojawić już przed południem. Na baczności powinni się mieć mieszkańcy wszystkich śląskich powiatów.

Masz news, ciekawy film lub zdjęcie? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl. Opiszemy najciekawsze historie i materiały!

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić