Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Martyna Kośka
|

Wałęsa oszukany na Filipinach? Mógł stracić tysiące dolarów

239
Podziel się:

Lech Wałęsa został oszukany przez organizatorów wyjazdu na Filipiny. Nie tylko nic nie zarobił, ale poniósł też koszty wyjazdu - donosi "Fakt".

"Fakt" dotarł do informacji, że organizatorzy ostatniego zagranicznego wyjazdu Lecha Wałęsy nie wywiązali się z umowy
"Fakt" dotarł do informacji, że organizatorzy ostatniego zagranicznego wyjazdu Lecha Wałęsy nie wywiązali się z umowy (Agencja Gazeta, Jan Rusek)

Dziennik "Fakt" ustalił, że były prezydent Lech Wałęsa mógł zostać oszukany przez organizatorów wizyty na Filipinach, która odbyła się przed kilkoma dniami. Wałęsa przybył do Manili na prywatne zaproszenie, w związku z wykładem, jaki miał wygłosić na Uniwersytecie Azji i Pacyfiku. Wizyta przypadła w 45-lecie stosunków dyplomatycznych między Polską i Filipinami.

Dziennik ustalił, że organizator wyjazdu, Maciej P., miał obiecać, że zdobędzie od sponsorów 100 tys. dolarów (to około 330 tys. zł) na wizytę Wałęsy. Były prezydent miał otrzymać ok. 40 proc. tej sumy, a reszta miała być przeznaczona na pokrycie kosztów wizyty i trafić między trzech wspólników (obok Macieja P. zaangażowani mieli być dwaj "promotorzy boksu", Tomasz T. i Tomasz B., przy czym ten ostatni się wycofał).

Były prezydent w sobotę opublikował na Twitterze zdjęcie z hotelu. Nie wskazuje ono jednak, by żywił urazę wobec pana Tomasza.

**Zobacz też:

"**

Wałęsa poleciał do Manili 24 stycznia. Problemy miały się według "Faktu" pojawić przy wymeldowaniu z hotelu. Okazało się bowiem, że rachunek nie został opłacony. Gdy dziennikarze "Faktu" zaczęli przyglądać się sprawie, znajomi Tomasza T. potwierdzili, że osobiście pojawił się w pięciogwiazdkowym hotelu Peninsula Hotel i uiścił należność, jednak z ustaleń dziennika wynika, że w rzeczywistości zrobił to szef Instytutu Lecha Wałęsy Adam Domiński.

Dziennikarzom nie udało się potwierdzić sprawy u źródeł, gdyż żadna z osób towarzyszących Wałęsie nie odbierała telefonu.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(239)
Jan
5 lata temu
Oj Bolus Bolus aa co ty mozesz powiedziec i w jakim stylu? Spocznij, odpocznij na emeryturce i daj odpoczac ludziom. Nie ublizajac ale Walesy mowa jest niezrozumiala i ciężka!!!
zbinio
5 lata temu
Łe Jezu. Myślałem, że Bolek źle ulokował lokaty. A Filipiny raczej trzeba wiązać z Olem.
Alcapone
5 lata temu
Okradli złodzieja? niemożliwe
A-W
5 lata temu
Powinni tej kupie psiego lajna leb urezac
Zatroskany
5 lata temu
Może się wykład nie podobał?
3xtak
5 lata temu
oszukali oszusta ...........................to dobre..............
Staszek
5 lata temu
Zawsze może odkuć się w LOTTO
Matm
5 lata temu
bolek to buc.
Dużo chętnych...
5 lata temu
Dzieci najczęściej opier. ją rodziców ! Jak dać im klucz do kasy to po zajrzeniu kasa okazuje się pusta . Jak sam nie potrafisz już zarządzać kasą to bądź pewien że zarządzający nie zostawią ci nawet majtek na zmianę.
To początek
5 lata temu
Trzeba się liczyć że po latach tłustych nadchodzą lata chude ! Gdyby był prawdziwym chrześcijaninem to by wiedział że pokorą można więcej zdziałać niż butą ! Teraz przyszła pora na rozliczenie się z życia i wypłata za dobre uczynki.
Klm
5 lata temu
Na biednego nie trafilo ucieszyla mnie ta wiadomosc
Lem
5 lata temu
Łatwo przyszło, łatwo poszło.
fg
5 lata temu
A co on moze wykladac? Chyba jak wygrac w toto lotka.
My station SP...
5 lata temu
Ja również jestem elektrykiem ale korzystałem z wykładów które prowadzili inżynierowie z NOT... Między innymi senior i junior Kamińscy w Szczecinie... Komisja słynna bo wspaniała - nr. 13 ... Nie żałuję, bo nie musiałem wyjeżdżać gdzieś na Filipiny... :-) Moje hobby elektronika i krótkofalarstwo ...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić