Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Ważne wieści ws. 28 kwietnia. Musisz o tym wiedzieć

1

Część Polaków zastanawia się, czy 28 kwietnia 2024 roku otwarte będą duże sklepy. To niedziela handlowa czy niehandlowa? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości przed ostatnią niedzielą kwietnia. Jest już jasne, gdzie będzie można zrobić zakupy.

Ważne wieści ws. 28 kwietnia. Musisz o tym wiedzieć
Czy 28 kwietnia wypada niedziela handlowa? (Getty Images, Imgorthand)

Od dłuższego czasu w Polsce obowiązują dość rygorystyczne przepisy ws. zakazu sprzedaży w niedziele i święta. To sprawia, że zazwyczaj niemożliwe jest zrobienie zakupów w dużych marketach podczas drugiego dnia weekendu.

Najprawdopodobniej aktualna władza wprowadzi jakieś modyfikacje do tych przepisów. Na chwilę obecną jednak obowiązują normy, z którymi Polacy są już dobrze obeznani.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Iwona Pavlović o słowach Kaźmierskiej. Czy faktycznie odetchnęła z ulgą? "Cieszę się, że są pary, które pięknie tańczą"

Tymczasem warto zauważyć, że 28 kwietnia 2024 roku wypada niedziela handlowa. To oznacza, że swobodnie będziemy mogli zrobić zakupy praktycznie w każdym sklepie. Otwarte będą m.in. punkty takich sieci jak Lidl, Biedronka, Kaufland, Carrefour, Auchan, Aldi czy też Rossmann i Pepco.

Śmiało można więc planować zakupy. Niedziela handlowa w dniu 28 kwietnia to swego rodzaju ukłon przed majówką. Spokojnie można zrobić zakupy na długi weekend, który zbliża się wręcz ogromnymi krokami.

Niedziela niehandlowa. Gdzie zrobić zakupy?

Korzystając z okazji warto przypomnieć, gdzie zrobić zakupy wtedy, gdy obowiązuje zakaz handlu i wypada niedziela niehandlowa. W awaryjnych sytuacjach można skorzystać z kilku rozwiązań. Otwarte są oczywiście duże stacje paliw, ale i małe sklepiki osiedlowe. Zazwyczaj funkcjonują też Żabki.

Godziny otwarcia sklepów osiedlowych w niedzielę niehandlową mogą się różnić od tych, które obowiązują w pozostałe dni. Od poniedziałku do soboty Żabka jest czynna od 6:00 do 23:00, natomiast w niedziele niehandlowe niektóre punkty otwarte są krócej - od 11:00 do 20:00, a inne dłużej - od 10:00 do 22:00. Niewątpliwie warto mieć to na uwadze. Wybierając się do danego sklepu, lepiej upewnić się, czy na pewno jest on czynny.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić