Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

"WC kosztuje 3 zł. Uchodźcy nie mają złotówek". Za toaletę płacą wolontariusze

Podziel się:

Coraz więcej uchodźców z Ukrainy przyjeżdża do Polski. Niestety, w nowym miejscu muszą mierzyć się z zaskakującymi problemami. Franciszek Sterczewski z Koalicji Obywatelskiej zwrócił uwagę na płatności za toaletę na dworcu PKS Warszawa Zachodnia. "Uchodźcy nie mają złotówek, więc wolontariusze i wolontariuszki płacą za nich z własnej kieszeni" - pisze poseł.

"WC kosztuje 3 zł. Uchodźcy nie mają złotówek". Za toaletę płacą wolontariusze
Uchodźcy z Ukrainy na dworcu w Warszawie (PAP, Twitter)

Cała Polska zaangażowała się w pomoc humanitarną naszym wschodnim sąsiadom, którzy uciekają przed wojną. Niestety, na niektórych dworcach, gdzie przyjeżdżają uchodźcy z Ukrainy, wciąż panuje chaos. "Byłem przed chwilą na Dworcu Zachodnim. Niestety, to wszystko prawda. Chaos, brak koordynacji, wszystko na barkach dzielnych wolontariuszek i wolontariuszy" - napisał w niedzielę wieczorem, 6 marca, poseł Franciszek Sterczewski.

Niemały problem pojawił się także na dworcu PKS Warszawa Zachodnia. Wszystko przez płatne toalety. Poseł KO zauważył, że uchodźcy nie mają polskiej waluty. Kiedy chcą skorzystać z WC, muszą prosić o pomoc wolontariuszy. "Czy wolontariusze muszą na własnych barkach dźwigać tę pomoc?" - pyta poseł Sterczewski.

Dworzec PKS Warszawa Zachodnia. WC kosztuje 3 zł. Uchodźcy nie mają złotówek, więc wolontariusze i wolontariuszki płacą za nich z własnej kieszeni. Niekiedy 100 zł dziennie. WC na wszystkich dworcach w Polsce powinny być bezpłatne i to natychmiast! - apeluje poseł KO.

W komentarzach dominują opinie pochwalające apel polityka.

Od lat tolerowane jest to dziadostwo na dworcach PKP. Teraz nawet 3 zł sobie życzą. Na stacjach benzynowych czy lotniskach toalety mogą być darmowe, a na dworcach nie. Przecież to wstyd - oceniła pod wpisem jedna z internautek.

Daria Brzezicka, rzeczniczka prasowa Unii Europejskich Demokratów, w komentarzu przyznała, że w tej sprawie pisała już do władz Warszawy i PKP. "Mieli zająć się tą sprawą" - dodała.

Tymczasem spółka PKP kilka dni temu informowała, że wszystkie toalety na Dworcu Wschodnim są udostępniane bezpłatnie dla obywateli z Ukrainy

Szanowni Państwo, dla obywateli z Ukrainy wszystkie toalety na Dworcu Wschodnim udostępniane są za darmo. Zwrócimy uwagę także najemcy toalet (firma zewnętrzna), by informowali pracowników punktów pomocowych, gdzie znajdują się toalety, z których mogą korzystać nieodpłatnie - czytamy na Twitterze PKP S.A.
Zobacz także: Apel Ukrainy do rosyjskich żołnierzy. "Bardzo dobra zagrywka, naprawdę cwana"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić