aktualizacja 

Widzieliście już takie mleko? Bosacka pokazała zdjęcia ze sklepu

269

Katarzyna Bosacka stoi na straży składów, gramatur i cen produktów, które możemy znaleźć w polskich sklepach. Specjalistka od zdrowego żywienia tym razem wzięła na tapet mleko, którego cena znacząco wzrosła w ostatnim czasie. To kolejny produkt na "liście drożyzny".

Widzieliście już takie mleko? Bosacka pokazała zdjęcia ze sklepu
Zgroza! Bosacka pokazała zdjęcie. Kolejny produkt na "liście drożyzny" (AKPA, Facebook, AKPA, K. Bosacka)

Drożyzna dotyka niemal każdej dziedziny życia Polaków. Od cen energii i paliw, aż po produkty spożywcze. Ceny żywności drastycznie idą w górę, a najbardziej wyróżniają się te za masło, olej, cukier czy pieczywo. Jak opisuje Katarzyna Bosacka, do listy dołączyło również mleko.

Obserwatorzy, którzy zauważyli wysokie ceny mleka, zaalarmowali o tym Katarzynę Bosacką. Strażniczka sklepowych półek od razu przeszła do działania i zaczęła przyglądać się kartonikom i butelkom w supermarketach. Okazało się, że naprawdę nie jest za dobrze...

U mnie na wsi mleko kosztuje 5 zł za 1 litr, czy ta cena jest normalna? Bo mnie szokuje. Moje dzieci codziennie piją kaszę manną na mleku, ja dodaję do kawy, dzieci jedzą płatki, piją kakao i wychodzi nam 10 zł za 2 litry mleka i tak codziennie. Gdzie te czasy, że mleko kosztowało 1,99 zł czy nawet mniej za 1 litr? - brzmiała wiadomość pani Pauliny nadesłana do Katarzyny Bosackiej.

Bosacka pokazała zdjęcie ze sklepu. Wysokie ceny mleka

Katarzyna Bosacka przytoczyła statystykę zaprezentowaną przez GUS. Wynika z niej, że cena skupu mleka we wrześniu 2022 r. wyniosła 249,66 zł/1 hl i była wyższa o 60,3% niż we wrześniu 2021 r. A w odniesieniu do sierpnia 2022 r. o 4,5%. - Ceny w skupie wyższe, więc i cena na sklepowej półce rośnie... - podsumowuje Katarzyna Bosacka.

Gwiazda postanowiła wybrać się na zakupy i sprawdzić, jak wyglądają metki z cenami w warszawskich sklepach. Porównała ceny mleka z supermarketu i sklepu osiedlowego. To, co zobaczyła nie napawa optymizmem.

W supermarkecie 1 l najdroższego mleka 3,2% tłuszczu kosztował 4,99 zł, a najtańszego 0,5% tłuszczu – 2,99 zł (marka własna). Z kolei w sklepie osiedlowym najdroższe mleko 3,2% wyceniono na 5,89 zł, a najtańsze 2% na 5,49 zł... - napisała Bosacka.

- Dostałam jeszcze od was zdjęcie, gdzie cena za 1 litr mleka bez laktozy wynosiła aż 6,29 zł... Kosmos - podsumowuje.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Katarzyna Bosacka: "Nie jestem dietetykiem, więc sprawdzam wszystko"
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić