Wielkie zmiany dotyczące "czternastek". Emeryci będą zachwyceni

427

Prezes PiS Jarosław Kaczyński ma za sobą spotkanie z wyborcami. Doszło do niego na Pomorzu Środkowym. W trakcie przemowy szef partii rządzącej zapowiedział ważne zmiany w sprawie czternastych emerytur.

Wielkie zmiany dotyczące "czternastek". Emeryci będą zachwyceni
Zdjęcie poglądowe (Pixabay)

Wątek 14. emerytur nieustannie budzi sporo emocji. Ten temat śledzą przede wszystkim seniorzy, dla których dodatkowe świadczenia są bardzo istotne. Szczególnie teraz, w obliczu wszechobecnej drożyzny.

O tym już mówiła minister Marlena Maląg. Rewaloryzacja będzie bardzo wysoka, będzie "trzynastka", będzie "czternastka". "Czternastkę" chcemy zmienić w trwałe świadczenie. Nie takie jednoroczne, jak było początkowo planowane, tylko trwałe. Co roku będzie "czternastka" - zadeklarował tymczasem prezes PiS Jarosław Kaczyński, cytowany przez "Super Express".

Taką zapowiedź wygłosił podczas spotkania z wyborcami na Pomorzu Środkowym. Słowa lidera partii rządzącej na pewno ucieszą wszystkich tych, którym przysługuje czternasta emerytura.

Ile wyniesie "czternastka" w 2023 roku?

Wypłata "czternastek" w 2023 roku jest już przesądzona. Wiceminister rodziny i polityki Stanisław Szwed podkreślał ostatnio, że seniorzy są grupą najmocniej narażoną na wysoką inflację.

Braliśmy pod uwagę też to, jaka będzie sytuacja. Dzisiaj widzimy, że inflacja nie odpuszcza, jest wysoka, w przyszłym roku może będzie ciut niższa - stąd myślę, że decyzja będzie na "tak" - żeby poprawić sytuację materialną emerytów i rencistów. Jest to grupa, która jest najbardziej narażona na wysoką inflację - zaznaczył wiceminister, cytowany przez "Super Express".

Czternasta emerytura najprawdopodobniej będzie wypłacana na przełomie sierpnia i września 2023 roku. Świadczenie ma być wyższe niż w tym roku.

Ona będzie już na poziomie powyżej 1500 złotych. Jeżeli zakładamy waloryzację na poziomie 13,8%, bo taki w tej chwili przyjmujemy wskaźnik - to będzie zdecydowanie wyższa najniższa emerytura, która będzie obowiązywała od 1 marca 2023 roku - poinformował Szwed.
Zobacz także: Likaony kontra antylopa. Zaskakujący finał pojedynku
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić