Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|
aktualizacja

Wielkie zmiany dotyczące "czternastek". Emeryci będą zachwyceni

250
Podziel się:

Prezes PiS Jarosław Kaczyński ma za sobą spotkanie z wyborcami. Doszło do niego na Pomorzu Środkowym. W trakcie przemowy szef partii rządzącej zapowiedział ważne zmiany w sprawie czternastych emerytur.

Wielkie zmiany dotyczące "czternastek". Emeryci będą zachwyceni
Zdjęcie poglądowe (Pixabay)

Wątek 14. emerytur nieustannie budzi sporo emocji. Ten temat śledzą przede wszystkim seniorzy, dla których dodatkowe świadczenia są bardzo istotne. Szczególnie teraz, w obliczu wszechobecnej drożyzny.

O tym już mówiła minister Marlena Maląg. Rewaloryzacja będzie bardzo wysoka, będzie "trzynastka", będzie "czternastka". "Czternastkę" chcemy zmienić w trwałe świadczenie. Nie takie jednoroczne, jak było początkowo planowane, tylko trwałe. Co roku będzie "czternastka" - zadeklarował tymczasem prezes PiS Jarosław Kaczyński, cytowany przez "Super Express".

Taką zapowiedź wygłosił podczas spotkania z wyborcami na Pomorzu Środkowym. Słowa lidera partii rządzącej na pewno ucieszą wszystkich tych, którym przysługuje czternasta emerytura.

Ile wyniesie "czternastka" w 2023 roku?

Wypłata "czternastek" w 2023 roku jest już przesądzona. Wiceminister rodziny i polityki Stanisław Szwed podkreślał ostatnio, że seniorzy są grupą najmocniej narażoną na wysoką inflację.

Braliśmy pod uwagę też to, jaka będzie sytuacja. Dzisiaj widzimy, że inflacja nie odpuszcza, jest wysoka, w przyszłym roku może będzie ciut niższa - stąd myślę, że decyzja będzie na "tak" - żeby poprawić sytuację materialną emerytów i rencistów. Jest to grupa, która jest najbardziej narażona na wysoką inflację - zaznaczył wiceminister, cytowany przez "Super Express".

Czternasta emerytura najprawdopodobniej będzie wypłacana na przełomie sierpnia i września 2023 roku. Świadczenie ma być wyższe niż w tym roku.

Ona będzie już na poziomie powyżej 1500 złotych. Jeżeli zakładamy waloryzację na poziomie 13,8%, bo taki w tej chwili przyjmujemy wskaźnik - to będzie zdecydowanie wyższa najniższa emerytura, która będzie obowiązywała od 1 marca 2023 roku - poinformował Szwed.
Zobacz także: Likaony kontra antylopa. Zaskakujący finał pojedynku
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(250)
344
2 miesiące temu
Jak nie dostaną jej wszyscy emeryci bez wyjątku to rezygnuje z głosowania na PIS!
MARO
2 miesiące temu
Ja rozumiem że nie wszyscy dostaną te dodatkowe świadczenia, bo dłużej się uczyli, więcej zarabiali, płacili wyższe składki itp. Ale trzeba pamiętać że wysokość emerytury nie zawsze odzwierciedla to o czym napisałem. Taki najlepszy przykład na to to sam prezes który nigdy się nie przepracowywał!
PROSIMY
2 miesiące temu
Panie Kaczynski. Natychmiast POwrocic do walortzacji 3% dla totalnej opozycji i ich wyborcow za ktortch taka waloryzacja byla a teraz 15% im sie nie POdoba co tu POich wpisach widac!!--- My emeryci POLSCY!!
E tam
2 miesiące temu
Galopujecie ludzie ,trzeba Wam Tuska żeby znów wypłaty były zamrożone ?Trzeba ministra ,co powie że nie ma pieniędzy i nie będzie ?Trzeba oddać państwowe dobra w ręce prywatne żeby do końca Polska była wykradziona ,sprzedana ?Trzeba "Bolka",żeby zabronił rozliczyć w pierwszym demokratycznym rządzie stare sprawy ?Nie wszystko jest dobre teraz ,ale za dużo było błędów już ,więc nie róbmy ich jeszcze więcej .Wam chyba też się nie podoba ,że pracujemy w prywatnych firmach za grosze i wyzysk pracownika
Paweł38
2 miesiące temu
Niedługo dojdzie do sytuacji ze pracujący ludzie zaczną pluć na emerytów :)
Alojz
2 miesiące temu
Lepiej niech zrobią waloryzacje a nie ściemniają.
HCz
2 miesiące temu
Napiszcie dużymi literami , że połowa emerytów NIE DOSTAJE CZTERNASTEK takie mydlenie oczu, że wszyscy są szczęśliwi to mit szczęśliwi są tylko Ci co maja minim reszta dostaje po dwieście , trzysta ale częściej nic. Lepsza byłaby druga waloryzacja dostali by wszyscy i to co miesiąc.
B.B
2 miesiące temu
O dodatkowej waloryzacji ani słowa! Oni łamią prawo bez mrugnięcia okiem! Ale dostaniecie od nas podziękowanie przy urnach!
Kretynka
2 miesiące temu
Nie segregujmy emerytów . Czternastka po 40 latach pracy też mi się należy. Nie cwaniakowalam, wypracowalam wysoką emeryturę, to jestem gorsza od innych, którym nie chciało się pracować. Coś tu nie trybi.
Andrzej
2 miesiące temu
To super. Jednak prezes mówił też o 15-stce. Co z nią?
Emerytka
2 miesiące temu
Ta trzynastka i czternastka to jest tyle warta, że w kiblu na haczyku można powiesić, bo papier toaletowy drogi. I będzie taki e-papier.
Emerytka
2 miesiące temu
Inflacja od paru miesięcy bliska 20 procent, a oni w marcu przyszłego roku 13,8 procent dadzą. Kpiny chyba jakieś! Łaskawcy!!!
zapomogi !
2 miesiące temu
Mamy dość omamiania emerytów 13,14, 15 ! Żądamy zwrotu żle naliczonej waloryzacji, oczekujemy wyrównania od stycznia 2022 r. , oczekujemy podwyżki emerytur dla wszystkich emerytów lub dodatku inflacyjnego 600 zł – 500 zł. Żądamy II dwucyfrowej waloryzacji w tym roku ! Waloryzacja zaledwie od marca tylko 7 %, a faktyczna we wrześniu 2022 r. 17,2 % . Te zapomogi zwane przez rząd 13, 14 nie wliczają się do podstawy emerytury ! Mamy dość skubania emerytów w Polsce ! To nie są 13 to są zapomogi drożyzniane, 14 są nie dla wszystkich tylko to są zapomogi dla tych co pracowali krótko, mało zarabiali lub pracowali na czarno i nie płacili składek! Pytamy kiedy wyrównanie I waloryzacji od stycznia 2022 r. , kiedy podwyżki dla wszystkich emerytów w związku z drożyzna co najmniej po 600 zł - 500 zł , kiedy II waloryzacja w tym roku ? Dość mamienia nas, nie damy się już wam oszukać ! Pracowaliśmy w Polsce jak ten rząd traktuje emerytów to draństwo inaczej skomentować nie można ! Leki w aptekach płatne 100 % czy wy wiecie ile emeryci wydają na leki , na opłaty, na życie i jak to się ma do tych zasiłków zwanych przez was emeryturami ? Pojęcia chyba nie macie, ze tak nieludzko ich traktujecie ! Wiadomo, dla emerytów korzystniejsza jest II waloryzacja , a nie oszukańczy zasiłek zwany przez was 14 bo go nie wszyscy otrzymają . Podwyżki sobie daliście w 2021 r. od 60 % - 40 %, podwyższyliście sobie diety kwoty 2505,20 zł do 4008,30 zł czyli o 1503,10 zł., następne podwyżki od lipca 2022 r. 4500 zł, w związku ze / obniżka PIT z 17 % do 12 % / ? Nie kompromitujcie się wy nie macie dla wszystkich emerytów na zapomogę zwana 14 1217,98 zł netto na rok WSTYD ! Pieniądze macie dla siebie, na nie naszą wojnę w ukrainie, a dla nas we własnej ojczyźnie wiecznie problem jak macie coś dać emerytom. Skandal !
0,59 zł /dzie...
2 miesiące temu
Zdecydowanie NIE dla oszukanczych 14 ! 14 - groszowe nie dla wszystkich ! 0,59 zł dziennie ! 14 – 216, 98 zł na rok - NIE dla wszystkich ! Czternasta emerytura netto w 2022 r. - TO KPINY i DRWINY z ludzi pracy sobie weżcie te zapomogi ! Zasadnicza emerytura brutto w 2022 r. - 4000 zł , 14. emerytura brutto w 2022 r. - 238,44 zł, 14. emerytura netto w 2022 r. - 216,98 zł 14 emerytura - 216, 98 zł netto : 365 dni w roku = 0,59 zł /dziennie ! BRAWO PIS !
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić