Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Maciej Deja
|

Wyniki wyborów 2019. PiS bez senatora w Warszawie

3
Podziel się:

Wyniki wyborów parlamentarnych 2019 z niemal 100 proc. komitetów wskazują, że opozycja w Senacie zdobyła minimalną większość. W dużej mierze dzięki wyborcom z Warszawy - na 6 mandatów przypadających na stolicę 5 przypadło KO, a 1 - PSL.

Wybory 2019. Konstanty Radziwiłł nie zdobył mandatu senatora. Podobnie jego koledzy z PiS startujący z Warszawy i okolic
Wybory 2019. Konstanty Radziwiłł nie zdobył mandatu senatora. Podobnie jego koledzy z PiS startujący z Warszawy i okolic (East News, Tomasz Jastrzebowski)

Wyniki wyborów 2019 jeśli chodzi o Senat, są więc dla PiS druzgocące. Najbliżej mandatu był historyk i obecny senator Jan Żaryn, ale w okręgu nr 40 przegrał z Danutą Huebner, która dostała 51,52 proc. głosów. Walkę z Michałem Kamińskim - jedynym kandydatem z PSL, który dostał się do Senatu ze stolicy i okolic - nawiązał były minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, ale i on nie zdobył mandatu.

Wybory parlamentarne 2019 przyniosły świetny wynik Kazimierzowi Ujazdowskiemu. Polityk przez lata związany z PiS tym razem startował z list opozycji. W okręgu obejmującym Białołękę, Bielany, Śródmieście i Żoliborz (ale i wszystkie okręgowe komisje spoza Polski), zdobył ponad 300 tys. głosów. Drugi Marek Rudnicki z PiS uzyskał niespełna 160 tys.

Wyniki wyborów 2019. PiS bez senatora w Warszawie

Marek Borowski (Koalicja Obywatelska) w okręgu nr 42 uzyskał podobną przewagę nad Cezarym Jurkiewiczem. Szef radnych PiS w Warszawie otrzymał 84 tys. 557 głosów. W okręgu obejmującym Mokotów, Ursynów, Wawer i Wilanów Barbara Borys-Damięcka wyraźnie pokonała Lecha Jaworskiego (PiS). Trzecie miejsce zajęła Monika Jaruzelska.

Zobacz także: Zobacz też: "Przedziwny apel" byłych prezydentów. Michał Dworczyk komentuje

W okręgu nr 45 (Bemowo, Ochota, Ursus, Włochy i Wola) Aleksander Pociej (KO) zdobył ponad dwa razy więcej głosów (175 tys. 660) niż jego konkurent z PiS Piotr Radziszewski.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(3)
alpc
3 lata temu
Teraz powoli zobaczymy co dobrego Radziwilł, a ile złego zrobił nie tylko w służbie zdrowia! Jasno sobie załatwił, chociaż wieku właścicieli zostało na lodzie, on swoje załatwił!
snak
3 lata temu
Nie szkoda mi Radziwiła , jako min. zdrowia nic dobrego nie zrobił dla pacjentów jedynie pobierał wynagrodzenie .
SKLEPOWICZ
3 lata temu
Komy try się żalisz?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić