Mateusz Kaluga
Mateusz Kaluga| 

Znalazła węża w selerze. Lidl tłumaczy

28

Klientka Lidla po powrocie do domu i rozpakowaniu zakupów przeżyła szok. Okazało się, że między gałązkami selera naciowego znajdował się wąż. Sieć w odpowiedzi zapewnia, że nigdy wcześniej nie było takiego zdarzenia, a dostawcę zobligowano do złożenia wyjaśnień.

Znalazła węża w selerze. Lidl tłumaczy
Lidl odpowiada na znalezisko klientki w selerze. (Facebook, Getty Images)

W czwartek (6 czerwca) w mediach społecznościowych na profilu Poznaniator ukazała się relacja klientki sklepu Lidl. W sklepie na osiedlu Chrobrego w Poznaniu kobieta kupiła m.in. seler naciowy. Po powrocie do domu postanowiła go pokroić. Okazało się, że między gałązkami rośliny schował się wąż.

Kupiłam seler naciowy w Lidlu i przy krojeniu wypełzła stamtąd mała żmijka… po konsultacji ze schroniskiem i Ogrodem Zoologicznym okazało się, że to paskudnie jadowity gatunek - żararaka. Jest mały, ale wg specjalistki z ZOO jadowity - napisała kobieta.

Ostatecznie wąż okazał się być niegroźnym zaskrońcem, jednak klientka Lidla najadła się strachu. Po węża zgłosili się pracownicy Fundacji Epicrates.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kurski nie zdobył mandatu. Zaskakująca reakcja Ryszarda Czarneckiego

Zrobiła zakupy w Lidlu z wężem w środku

Sieć Lidl odniosła się do sprawy, którą nagłośniła klientka.

Od momentu uzyskania zgłoszenia, jesteśmy w stałym kontakcie z klientką – m.in. poprosiliśmy o przesłanie danych identyfikujących artykuł. Ponadto niezwłocznie nawiązaliśmy kontakt z dostawcą i zobligowaliśmy go do złożenia wyjaśnień w tej sprawie - przekonuje w oświadczeniu dla o2.pl Aleksandra Robaszkiewicz, dyrektorka ds. firmowych w Lidl Polska.

Sieć zaznacza, że nigdy wcześniej nie otrzymała zgłoszenia o podobnym przypadku.

Pragniemy podkreślić, że co roku przeprowadzamy ok. 9 500 badań jakościowych produktów spożywczych w niezależnych, akredytowanych laboratoriach badawczych. Od naszych dostawców wymagamy certyfikatów jakościowych, potwierdzających wysoką jakość i bezpieczeństwo produktów – takich jak IFS na poziomie wyższym czy Global GAP.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić