oprac. Natalia Kurpiewska| 

Co się dzieje w Poczcie Polskiej? Listonosz ujawnia! "Szukają kozłów ofiarnych"

167

- 70 mln złotych wyrzucono w błoto, teraz pieniędzy szuka się w kieszeniach szeregowych pracowników firmy - tak o Programie Dobrowolnych Odejść z Poczty Polskiej mówił jeden z listonoszy. Oficjalnie program ma pomóc spółce podnieść się z kryzysu finansowego. Jaka jest prawda?

Co się dzieje w Poczcie Polskiej? Listonosz ujawnia! "Szukają kozłów ofiarnych"
(East News, KFP)

Money.pl dotarło do szczegółów nowego programu dla pracowników Poczty Polskiej. Będą zwolnienia, ale z dość nietypową odprawą. Wszystko pod płaszczem walki z kryzysem finansowym.

Jednak pracownicy nie do końca w to wierzą. Uważają, że wszystkiemu winni są rządzący, którzy parli na wybory 10 maja, które ostatecznie się nie odbyły.

Szukają kozłów ofiarnych, żeby zatrzeć ślady po nieudanych wyborach i niegospodarności w pozostałych aspektach działalności firmy. 70 mln złotych wyrzucono w błoto, teraz pieniędzy szuka się w kieszeniach szeregowych pracowników firmy - mówi w rozmowie z money.pl rozżalony listonosz.
Zobacz także: Ponowne zamrożenie gospodarki? Balcerowicz: nie zachęcam

Odprawy. Ile wyniosą?

Program Dobrowolnych Odejść z Poczty Polskiej przewiduje trzy rodzaje odpraw:

  • równowartość jednomiesięcznej pensji dla zatrudnionych w firmie przez krócej niż dwa lata,
  • dwumiesięczne wynagrodzenie dla pracujących w poczcie od 2 do 8 lat,
  • trzymiesięczne wynagrodzenie dla pracowników poczty ze stażem dłuższym niż 8 lat.

Z informacji Money.pl wynika, że firma zastrzegła sobie prawo, aby nie wyrazić zgody na objęcie programem danego pracownika.

Cios w starszą kadrę

Piotr Moniuszko, przewodniczący Wolnych Związków Zawodowych Poczty Polskiej, uważa, że program stawia na celowniku najstarszą kadrę pracowników.

Jeśli nie zdecydują się na podpisanie umowy, wówczas w 2021, gdy w życie wejdą nowe przepisy prawa pracy, stracą możliwość uzyskania odprawy emerytalnej w wysokości trzykrotności ich obecnej pensji – mówił Moniuszko.

Co na to sama spółka?

"Program Dobrowolnych Odejść z Poczty Polskiej będzie skierowany do pracowników administracji oraz osób, które posiadają podwójne źródło dochodów (np. świadczenia emerytalne)" - czytamy w odpowiedzi rzeczniczki PP Justyny Siwek dla money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić