o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
oprac.
Natalia Kurpiewska
|

Co się dzieje w Poczcie Polskiej? Listonosz ujawnia! "Szukają kozłów ofiarnych"

81
Podziel się

- 70 mln złotych wyrzucono w błoto, teraz pieniędzy szuka się w kieszeniach szeregowych pracowników firmy - tak o Programie Dobrowolnych Odejść z Poczty Polskiej mówił jeden z listonoszy. Oficjalnie program ma pomóc spółce podnieść się z kryzysu finansowego. Jaka jest prawda?

Co się dzieje w Poczcie Polskiej? Listonosz ujawnia! "Szukają kozłów ofiarnych"
(East News, KFP)
bErHngLF

Money.pl dotarło do szczegółów nowego programu dla pracowników Poczty Polskiej. Będą zwolnienia, ale z dość nietypową odprawą. Wszystko pod płaszczem walki z kryzysem finansowym.

Jednak pracownicy nie do końca w to wierzą. Uważają, że wszystkiemu winni są rządzący, którzy parli na wybory 10 maja, które ostatecznie się nie odbyły.

bErHngLH
Szukają kozłów ofiarnych, żeby zatrzeć ślady po nieudanych wyborach i niegospodarności w pozostałych aspektach działalności firmy. 70 mln złotych wyrzucono w błoto, teraz pieniędzy szuka się w kieszeniach szeregowych pracowników firmy - mówi w rozmowie z money.pl rozżalony listonosz.
Zobacz także: Ponowne zamrożenie gospodarki? Balcerowicz: nie zachęcam

Odprawy. Ile wyniosą?

Program Dobrowolnych Odejść z Poczty Polskiej przewiduje trzy rodzaje odpraw:

  • równowartość jednomiesięcznej pensji dla zatrudnionych w firmie przez krócej niż dwa lata,
  • dwumiesięczne wynagrodzenie dla pracujących w poczcie od 2 do 8 lat,
  • trzymiesięczne wynagrodzenie dla pracowników poczty ze stażem dłuższym niż 8 lat.

Z informacji Money.pl wynika, że firma zastrzegła sobie prawo, aby nie wyrazić zgody na objęcie programem danego pracownika.

bErHngLN

Cios w starszą kadrę

Piotr Moniuszko, przewodniczący Wolnych Związków Zawodowych Poczty Polskiej, uważa, że program stawia na celowniku najstarszą kadrę pracowników.

bErHngLO
Jeśli nie zdecydują się na podpisanie umowy, wówczas w 2021, gdy w życie wejdą nowe przepisy prawa pracy, stracą możliwość uzyskania odprawy emerytalnej w wysokości trzykrotności ich obecnej pensji – mówił Moniuszko.

Co na to sama spółka?

"Program Dobrowolnych Odejść z Poczty Polskiej będzie skierowany do pracowników administracji oraz osób, które posiadają podwójne źródło dochodów (np. świadczenia emerytalne)" - czytamy w odpowiedzi rzeczniczki PP Justyny Siwek dla money.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErHngMi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(81)
wladzio
5 miesięcy temu
Doręczyciel,nie górnik!
Piotrek
5 miesięcy temu
Właśnie czekam na wysłaną do mnie 8 dni temu przesyłkę - PRIORYTET!!!! Gdy zapytałem pani na poczcie rozłożyła bezradnie ręce i oświadczyła: zastępstwa i brak ludzi. Ale jak parę dni wcześniej wysyłałem list to ta sama pani gorąco mnie namawiała do dopłaty za priorytet. Na szczęście nie dałem się ogłupić. Ta firma jest do zamknięcia, tak jak i PKO, Orlen, że o TVP nie wspomnę. Widzę, że im bardziej pisowskie, tym większy badziew.
Laki
5 miesięcy temu
Pracownicy poczty muszą jeszcze częściej chorować i przebywać na L4 to pomogą firmie w decyzjach.
bErHngMj
Jan
6 miesięcy temu
poczta zwalnia a firmy kurierskie zatrudniają...wychodzi na to że branża ma się bardzo dobrze tylko pocztę rozkradziono
Xxxx
6 miesięcy temu
Tak to jest jak sie tylko siedzi na tyłku ,wysyłka paczki do 20kg kosztuje prwie połowe dniuwki taniego pracownika wysyłałem sporo paczek 8 lat temu też było nie tanio ale teraz to szok wysyłam paczkomatem I jest ok ,jak się nie inwestuje tylko liczy na państwową posadkę to tak sie musi skończyć.
Post men
6 miesięcy temu
To prawda siostra pracowała na poczcie 4.5 roku dostala 8 wypłat i jest zadowolona a lepszą prace napewno sobie znajdzie wiec jak macie okazje korzystacie z tego jak najszybciej
Marta
8 miesięcy temu
W poczcie Polskiej pracownicy zmuszani są do kupowania towaru, ubezpieczeń, kredytów. To jest najgorsze miejsce pracy. Wszystko oderwane od rzeczywistości.
Asystent 007
8 miesięcy temu
Poczta Polska ma najwyższe w Europie koszty pracy dlaczego Odpowiedź jest prosta setki nie produktywnych stanowisk. Kiedy w końcu prezes zrobi porządek w strukturze organizacyjnej i zlikwiduje wszelkiej maści koordynatorów i kierowników sekcji. Ich praca to kpina. Eksploatacja ciężko pracuje aby zarobić każdą złotówkę a ich pensje to grubo ponad średnia krajowa. Jak można tak marnotrawić w pracy asystentów i Listonoszy. Kiedy w końcu w Warszawie zlikwidują zbędne działy które niczym innym nie zajmują się jak tworzeniem coraz to nowszych tabelek. I co tydzień żądają od placówek nowych sprawozdań które sami mogą sobie pobrać z systemu ale po co jak naczelnik ma czas i będzie robił setny raz to samo. A panie w Warszawie siedzą sobie na zdalnej pracy i w D wszystko mają , a my zapier... To samo wszelkie działy kadr i HR siedzi ich tam tyle jakby codziennie co najmniej 50 kandydatów przyjmowały do pracy BANDYCTWO! Kolejny dział do likwidacji a przynajmniej do solidnej redukcji to zarządzanie nieruchomościami, ich praca ogranicza się do spisania liczników mediów a właściwie do wysłania maila z prośbą o przesłanie wskazań licznika. Rzemieślników też bez liku a cały miesiąc siedzą i nic nie robią, bo nie ma pieniędzy nawet na jedną śrubkę. Szkoda tylko że na ich wypłaty są pieniądze a na nasze premię za ciężką pracę nie ma!!!
Prawda
8 miesięcy temu
Jakiego kryzysu? Dzisiaj każdy urząd załatwia sprawy korespondencyjnie. Mają więcej kasy niż wcześniej.
jerzy
9 miesięcy temu
lepsZy PIS niż PO
Monika Smykla
9 miesięcy temu
To wina Paxton z Hostel i Kamila Tokarskiego Vel Valdoraptor23
Monika Smykla
9 miesięcy temu
Kocham Roggero Deabeto chcę mieć z nim dziecko !!
pm Sandomierz
9 miesięcy temu
Pani Justyno Siwek - proszę nie opowiadać głupot - chyba macie możliwości sprawdzić kto w podległych placówkach zostanie zwolniony... - a nie każą Pani przekazywać nieprawdę!!! Chyba że jako podwójne źródło zarobków traktujecie to że mąż pracuje.... PO PROSTU KPINA!!!
bErHngMb
pm Sandomierz
9 miesięcy temu
dobrowolne? zwalniają listonoszy, najbardziej narażających się w codziennej pracy pracowników - tych, którzy są na pierwszej linii w dobie pandemii - więc o czym rozmawiamy! To wszystko można sprawdzić - kto w poczcie polskiej traci pracę - trzeba tylko trochę chęci...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić