o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
oprac.
Natalia Kurpiewska
|

Niewiarygodne, gdzie znalazł skarb. Pieniądze są pochowane wszędzie!

5
Podziel się

Dwie wojny, represje. Nasi przodkowie często zmuszeni byli ukrywać kosztowności gdzie tylko się dało. Dlatego jeśli robicie remont, sprawdzajcie wszystko dokładnie. Może akurat wam się poszczęści i znajdziecie skarby, które ukryte były przez pół wieku.

Niewiarygodne, gdzie znalazł skarb. Pieniądze są pochowane wszędzie!
(money.pl)
bErGPiDF

Zaglądając do antykwariatów rozsianych po całym kraju, można byłoby spisać obszerny tom podobnych do siebie historii o cennych monetach znalezionych w zakamarkach starych domów.

Prawda jest taka, że prawdopodobieństwo odnalezienia skarbu jest znikome, jednak specjaliści radzą, aby nie zmniejszać go jeszcze bardziej i nie wyrzucać odruchowo pamiątek po przodkach. Warto zajrzeć również do starego pudełka po butach czy dokładniej przyglądać się pracom ekipy remontowej.

Skarb w nodze od stołu

bErGPiDH
Trzeba pamiętać, że losy wojenne i represje systemowe zmuszały kilka pokoleń do starannego ukrywania wartościowych przedmiotów - mówił Michał Niemczyk, właściciel numizmatycznego domu aukcyjnego w Warszawie.

Ekspert opowiedział historię o starym stole jednego z jego klientów. Wynajmował studentom mieszkanie, w którym znajdował się ten antyk. Lokator chciał odkupić stół, ten jednak okazał się bardzo ciężki. Za ciężki, aby go przesunąć.

Zobacz także: 2-złotówka warta 2,5 tys. złotych. Jak odróżnić cenną monetę od zwykłej?
bErGPiDN
Stół okazał się na tyle ciężki, że jedna z drewnianych nóg nie wytrzymała i wyłamując się, uwolniła obfity wysyp kosztowności: rzadkich złotych monet, kieszonkowych zegarków i archiwalnych notatek sprzed wojny. Kiedyś za ich posiadanie groziłoby zesłanie - opisuje Niemczyk.

Złoto pod parkietem

bErGPiDO

Pewnego dnia Niemczyk dostał informację, że w trakcie zrywania parkietu znaleziono 5-złotówkę z 1932 roku. Okazało się, że była to moneta z wizerunkiem Nike - najrzadsza moneta obiegowa II Rzeczpospolitej. Pięciozłotówka na aukcjach osiąga kwotę... nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Znalazca miał więc szczęście, bo koszta remontu zwróciły mu się z nawiązką.

A co oprócz monet? Kinga Klitończyk, prowadząca sklep z antykami, przestrzega również, żeby nigdy nie wyrzucać odznaczeń. Zdarzało się, że stare medale znalezione na śmietniku, które przynosili do niej złomiarze, były warte nawet ponad 1 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErGPiEi
Źródło:
WP Finanse
KOMENTARZE
(5)
HhmPrawda
10 miesięcy temu
Ilość wpisów o mr Niemczyku czy Marciniaku jest porażająca. Nie dziwota jutro startują aukcje online więc trzeba znaleźć nowych leszczy którym wmówi się że dzisiejsza otowka kupiona za 2000 na aukcji za rok będzie warta 3000.stad ta nagonka. I historie o skarbie w stole w ramie czy słoiku... A ile takich jest czy było... Marginslne sprawy. Mr Marciniak mówi o pieniądzach z tym samych numerach... Czy wie jakie jest prawdopodobieństwo trafienia numeracji 2222222 w całym zbiorze jednego prefiksu... Łatwiej trafić coś w totka niż z naleźć taki numer. Oczywiście niektórzy trafia... Szczególnie ci z poczty czy banku.... Ale reszta to może sobie pomarzyć...
Adam
10 miesięcy temu
Znajomy, sprzątając mieszkanie po śmierci babci znalazł trzy złote 20 dolarówki. Sprzedał u jubilera. Nowy nagrobek Dziadkom postawił. Po m/w pięciu miesiącach - wezwanie do Skarbowego...
derek
10 miesięcy temu
co wy piszecie za bzdury nie wolno zatrzymywać jak sie zanalazlo ale oddac do starosty bo jak nie to czeka nas rewizja w domu proces sądowy. Wszelkie skarby należą do państwa rządzących i dopiero oni zadecydują co z nimi zrobić czy zasilą prywatną kolekcję prominenta czy odłożą do pudłą w jakims magazynku skąd w końcu ktoś i tak to sobie zabierze . Z rzeczy oddanych nikt ich nie rozlicza nie kontroluje.Napisza że odali na złom i po sprawie albo przedmit bezwartściowy
bErGPiEj
abcd
10 miesięcy temu
znając polskie realia ten kto by znalazł "skarb" który jest coś warty i by to zgłosił/chciał sprzedać - czy inne czynności które by doprowadziły do tego że znalazca mógłby się wzbogacić - urzędasy szybko i sprawnie by sprawiły że "skarb" by zniknął a jakiś podatek jeszcze by trzeba było zapłacić. I oczywiście masa procesów o to czy aby na pewno się tego nie ukradło
lili
10 miesięcy temu
jestes samotny napisz do prezesa
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić