o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jan Manicki
|

Dogonił listonosza z awizem w ręku. Przesyłki nie dostał. Co na to Poczta Polska?

573
Podziel się

Mężczyzna z Lublina ruszył w nietypową pogoń. Gonił listonosza, który chwilę wcześniej zostawił w jego skrzynce awizo. Okazało się jednak, że doręczyciel nie może wydać mu przesyłki.

Dogonił listonosza z awizem w ręku. Przesyłki nie dostał. Co na to Poczta Polska?
Mieszkaniec Lublina dogonił listonosza, ale i tak nie dostał przesyłki (Getty Images)
bEDknVfp

Mieszkaniec Lublina zorientował się, że do jego skrzynki pocztowej wpadło niedawno awizo. Postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i ruszył w pogoń za listonoszem. Pracownik poczty odmówił jednak wydania mu przesyłki.

Dogonił listonosza z awizo. Ten odmówił wydania listu

Mężczyzna dogonił listonosza na chodniku. Wręczył mu wystawiony chwilę wcześniej druczek awizo. Listonosz stwierdził, że mimo to nie może wydać awizowanej przesyłki.

bEDknVfr
Listonosz mówił, że nie może mi wydać listu, bo w tablecie już wpisał, że jest awizo. Poradził, że mogę iść z nim na pocztę, on zda przesyłki, a ja odbiorę list w okienku – opisał lublinianin, cytowany przez Dziennik Wschodni.

Mieszkaniec Lublina stwierdził, że według niego coś poszło nie tak. Wcześniej sam zastrzegł, aby listy polecone, których odbioru nie musi kwitować były wrzucane do jego skrzynki. Podkreślił, że przecież w tej sytuacji listonosz mógł zmienić dane wpisane na tablecie.

Nie powinno to tak wyglądać – ocenił.
bEDknVfx

Listonosz odmówił wydania listu. Poczta Polska odpowiada

Do sprawy odniosła się Poczta Polska. Jej pracownicy podkreślili, że od zostawienia awizo do spotkania mężczyzny z listonoszem minęła prawie godzina. Listonosz miał nie móc także uzyskać podpisu mężczyzny, ponieważ wyczerpała mu się bateria na tablecie.

Nasz pracownik mógł w takiej sytuacji uzyskać podpis od klienta na formularzu papierowym – przyznała rzecznik Poczty Polskiej Justyna Siwek.
bEDknVfy

Poczta przeprosiła za niedogodności, których doświadczył mieszkaniec Lublina. Przypomniano także listonoszowi, że mógł potwierdzić odbiór przesyłki na papierowym druku. Lublinianin i tak musiał jednak odebrać swój list na poczcie.

Czytaj także: Listonosz z Częstochowy zniknął, a z nim pieniądze na wypłatę emerytur

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDknVfS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(573)
Sprywatyzować
12 miesięcy temu
Wiem że to nie wina listonosza a poczty polskiej bo mało ludzi i się nikt nie wyrabia. Ale skoro się nie wyrabia to po co brać się za coś czego się nie zrobi i wnerwiać ludzi. Pocztę polską powinno się sprywatyzować.
hah
12 miesięcy temu
Jak wchodze na poczte to czuje jakbym wchodzil do sklepu " wszystko po 4 złote i wiecej" poczta to sklep z funkcją wydawania paczek i listów tam czas sie zatrzymał xd
Listonosz
12 miesięcy temu
Pomimo awizowania w tablecie można doręczyć list dopóki nie zrobi się opcji rozlicz więc kolega coś sciemiał albo klient go źle zrozumiał bo czasem robi się dwa chody 1 - pszy z przesyłkami rejestrowanymi a drugi ze zwykłą bądź odwrotnie. Po trzecie ludzie przestańcie wysyłać towary w listach a jeżeli już to robicie to nie łudzić się że zostaną doręczone bo listonosz nie ma możliwości wzięcia 5 kartonów wielkości jego torby ze sobą od tego jest też . PACZKAŻ , Kurier W LIŚCIE POLECONYM BĄDŹ ZWYKŁYM MOŻE ZNAJDOWAĆ SIE JEDYNIE PAPIEROWA KORESPONDENCJA. INNE RZECZY WYSYŁA SIĘ PACZKĄ LISTEM WARTOSCIOWYM BĄDŹ PACZKĄ I TYLE.
bEDknVfT
Drago
12 miesięcy temu
W dodatku listonosz robi swój rejon około 1200 lokali plus rozbiórki za nieobecnych kolegów około 300 w rejon wychodzi po godz9 rano a wraca po 15 na doręczenie listu poleconego ma ok 2 sekundy i za to wszystko zarabia 2000 o ile ma premie bo bez premi nie ma najniższej krajowej
Drago
12 miesięcy temu
Listonosze noszą listy od paczek są paczkowi
0000
12 miesięcy temu
U mnie był dopisek mieszkanie zamknięte mimo że akurat w tym dniu i w tym czasie trwała wymiana drzwi wejściowych. Drzwi po prostu nie było. A w pomieszczeniach kilka osob
List
12 miesięcy temu
To jeszcze nic, kolega wynosił śmieci i zauważył jak listonosz wrzuca awizo do jego skrzynki, wziął to awizo i wręczył listonoszowi prosząc o wydanie przesyłki, listonosz na to z rozbrajającą szczerością, "nie mam Pana przesyłki, musiałbym ciągnąć mały wózek żeby pomieścił wszystkie przesyłki dla mieszkańców z jego regionu"
Miw
12 miesięcy temu
Ta instytucja to patologia. Biorą pieniądze i nie wywiązują się ze swoich zobowiązań. I w sumie słysząc ile zarabiają osoby tam zatrudnione to wcale się nie dziwię, że tak robią skoro w podobnych instytucjach na podobnych stanowiskach ludzie dostają dwa razy więcej. Monopol PP powinien zostać ukruciny
emeryt
12 miesięcy temu
Listonosz często przynosi do mnie pocztę nie.sprawdza nawet.czy jestem w domu tylko spokojnie zostawia avizo w skrzynce pocztowej a ja muszę potem specjalnie iść na pocztę i stać w.kolejce po odbiór dzwonki w.domu są sprawne.
Jurko
12 miesięcy temu
Jeśli listonosz ma dostarczyć 100 przesyłek poleconych w ciągu 4godzin (bo pozostałe 4 to przyjęcie przesyłek rano i rozliczenie po robocie) i do tego 20 emerytur i 100 innych przesyłek to ile ma sekund na dostarczenie jednego listu polecanego? Mądrale!
Listonosz
12 miesięcy temu
W tej chwili wszystko można sprawdzić co do metra gdzie i kiedy bylo awizo.I nagle przypomni się odbiorcy że był 5 min w sklepie A nie kłamie prosto w oczy że byli cały czas w domu.A listy ponad gabarytowe od razu się awizuje czy listonosz to wół roboczy i będzie targal 50kg listów bo klient chce zaoszczędzić 1zl i kurtkę zamówi poleconym i myśli że zmieści się w skrzynce.
Ed1
12 miesięcy temu
Ale im zrobil reklame. Powinien premie dostac.
ex.postman...
12 miesięcy temu
I czym wy tu piszecie? Przecież tak jest od dawna; druga sprawa nie na żadnych wytycznych, że listonosz musi to wbić, awizowacć w tablet, w czasie rzeczywistym. Może sobie wszystko zrobić po powrocie do urzędu ( ale może robić też to na bieżąco np.gdy skończy dany blok) co też zazwyczaj pragmatycznie się czyni; info. z pierwszej ręki .
bEDknVfL
Twój Nick
12 miesięcy temu
Kierownictwo poczty polskiej zrobiło z okienek sklepy z makulaturą różnego rodzaju i zmuszają odbiorców do odwiedzin tych stoisk, dlatego listonosze zamiast paczek i listów roznoszą awiza.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić