Nie żyje Hanna Gucwińska. Spocznie obok męża?

3

Hanna Gucwińska zmarła 12 listopada. Twórczyni programu "Z kamerą wśród zwierząt" i dyrektorka Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu miała 91 lat. Co z jej pochówkiem?

Nie żyje Hanna Gucwińska. Spocznie obok męża?
Gdzie spocznie Hanna Gucwińska? (AKPA, WP.PL)

Hanna Gucwińska zmarła w Krakowie, jednak to nie tam zostanie pochowana. Pojawiły się informacje, według których ciało 91-latki spocznie we Wrocławiu. To tam Gucwińscy przez lata pracowali w ZOO, tam nagrywali kolejne odcinki programu "Z kamerą wśród zwierząt". To tam wreszcie pochowano jej męża, który odszedł dwa lata wcześniej.

Już wiadomo, że uroczystości pogrzebowe odbędą się 22 listopada. Rozpocznie je msza w kościele garnizonowym zaplanowana na godzinę 12:00.

Antoni Gucwiński, życiowy partner zootechniczki, której udało się również zrobić karierę telewizyjną, zmarł 8 grudnia 2021 r. we Wrocławiu. Jego pogrzeb odbył się dopiero 7 stycznia. Przełożono go z powodu choroby Hanny. Gucwińska niedługo po śmierci męża znalazła się bowiem w szpitalu. Miała zapalenie płuc. Niestety nie udało jej się wyzdrowieć na tyle, by pojawić się na cmentarzu w dniu pogrzebu partnera.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Odeszli w 2023 roku. Pozostaną w naszej pamięci
Roman Zieliński, przyjaciel rodziny i organizator pogrzebu powiedział: - Pani Hanna została przeniesiona z oddziału covidowego na oddział intensywnej terapii. Jej stan zdrowia jest stabilny, ale uniemożliwiający udział w ceremonii pogrzebowej, która odbyła się na Cmentarzu Osobowickim.

22 listopada obok Antoniego spocznie jego żona. Hanna zmarła w Krakowie, a nie we Wrocławiu, z którym była związana od czasu studiów. Przeprowadzka wynikała ze stanu zdrowia - Gucwińską opiekowała się jej siostrzenica.

- Ciocia była pełna optymizmu, cały czas wspominała dawne czasy, żartowała. Miała nadzieję, że niedługo jej się polepszy i jak mówiła, wróci do Wrocławia, do swoich ukochanych zwierząt - powiedziała serwisowi wroclaw.pl siostrzenica Gucwińskiej Danuta Pagacz.
Autor: AKG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić