aktualizacja 

Pamiętacie Karola z "Dużych dzieci"? Jest już po studiach. Przed laty chciał zostać premierem

81

Karol Klementowski był jednym z najbardziej charakterystycznych uczestników programu "Duże dzieci", emitowanym przed laty w TVP. Wygadany 9-latek zaskoczył wszystkich swoją znajomością polskiej polityki i deklaracją, że w przyszłości sam zamierza objąć najważniejsze stanowiska w państwie. Swego marzenia dotychczas nie zrealizował, ale ma jeszcze czas.

Pamiętacie Karola z "Dużych dzieci"? Jest już po studiach. Przed laty chciał zostać premierem
Karol Klementowski i Wojciech Mann w programie "Duże dzieci" w 2006 r. (AKPA)

"Duże dzieci" emitowane w latach 2005-2008 były hitem TVP, w którym Wojciech Mann i Katarzyna Stoparczyk moderowali dyskusję z gwiazdami polskiego show-biznesu, sportu, polityki. Zaproszeni goście musieli się tam mierzyć z komentarzami dzieci w wieku 6-9 lat. Choć od zakończenia emisji "Dużych dzieci" minęło już 14 lat, wielu widzów wciąż ciepło wspomina małych uczestników.

Jadzia Nalepa czy bliźniacy Maciej i Paweł Królowie co jakiś czas przypominają o sobie w telewizji (po latach wystąpili w śniadaniówce TVP). Karol Klementowski, który również zapadł w pamięć telewidzom, stroni jednak od show-biznesu. Czym zajmuje się dziś?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Te programy kochała Polska. Zniknęły z anteny TVP

Karol miał 9 lat, gdy pojechał na casting do Warszawy z rodzinnej wsi Chwalim w Lubuskiem. Mały miłośnik kolejnictwa i polityki od razu skradł serca ludzi z telewizji, którzy zaprosili go do współpracy.

Karol zasłynął m.in. wypowiedzią nt. złej sytuacji w Polsce i deklaracją, że kiedy on zostanie premierem lub marszałkiem Sejmu, to wszystko będzie dobrze. Rezolutny 9-latek był zapraszany do kolejnych odcinków, na czym nie zbijał kokosów. Ojciec chłopca opowiadał "Gazecie Lubuskiej", że chłopiec dostaje za występ 100 zł, a towarzysząca mu rodzina może liczyć na zwrot kosztów podróży i hotel bez wyżywienia.

Rodzice Karola wcale jednak nie zabiegali o to, by przygoda z telewizją stała się dla niego źródłem dochodu. Nie chcieli, by występował w reklamach, odrzucił też rolę grania w "Klanie". "Duże dzieci" nie były jego jedynym kontaktem z TV (wystąpił później m.in. u boku Anny Popek w "Bajkowej dwójce"), ale w dorosłym życiu stroni od show-biznesu.

Wiadomo, że dziś 26-letni Karol ma tytuł magistra prawa zdobyty na Uniwersytecie Szczecińskim. W czasach studenckich cały czas interesował się polityką, czego wyraz dał m.in. na stronach portalu Salon24.pl, gdzie publikował.

Obecnie nie jest osobą publiczną, nie udziela się mocno w mediach społecznościowych. Na Facebooku można jednak z łatwością znaleźć jego prywatny profil z dorosłym zdjęciem.

Autor: WKZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić