aktualizacja 

Syn Jakimowicza na obradach ONZ. Dumny tata złożył mu gratulacje

35

Nie tylko Jarosław Jakimowicz jest żywo zainteresowany polityką, ale i jego najstarszy syn Jovan. Student stosunków międzynarodowych miał okazję uczestniczyć w prestiżowym wydarzeniu.

Syn Jakimowicza na obradach ONZ. Dumny tata złożył mu gratulacje
Jarosław Jakimowicz z synem Jovanem (AKPA, AKPA)

Jarosław Jakimowicz ma dorosłego syna. 23-letni Jovan jest owocem małżeństwa prezentera TVP Info z malarką Joanną Sarapatą. Przez lata chłopak wychowywał się u boku matki mieszkającej w Hiszpanii.

Syn Jakimowicza też interesuje się polityką. Daleko mu jednak do poglądów ojca. Wspiera społeczność LGBT. Uważa, że osoby homoseksualne powinny mieć prawo posiadania i wychowywania dzieci.

Byłbym hipokrytą, gdybym mówił, że jestem przeciwny związkom partnerskim, małżeństwom osób tej samej płci czy adopcjom dzieci przez pary homoseksualne. Znam to z Barcelony, mamy takich przyjaciół i nie mogę tego negować. Uważam, że dorastanie w rodzinie homoseksualnej jest dla dziecka lepszą opcją niż wychowywanie się w domu dziecka czy w "normalnej" rodzinie, gdzie nie ma miłości - mówił Jovan w wywiadzie dla Plejady.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: W TVP Info aż zamilkli. "Coś obrzydliwego"

Być może Jovan Jakimowicz uczyni politykę swoją pracą. Obecnie 23-latek studiuje stosunki międzynarodowe w Londynie. Ostatnio biorąc udział w studenckich aktywnościach, miał okazję odwiedzić kwaterę główną ONZ w Nowym Jorku. Pochwalił się na Instagramie zdjęciami z sali obrad.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

W komentarzach wyjaśnił, co tam robił. "Brałem udział w Model United Nations" - napisał. To kilkudniowy zlot młodych, którzy w ramach edukacji odbywają wielogodzinne obrady na wzór posiedzeń Organizacji Narodów Zjednoczonych. W takich spotkaniach biorą udział delegaci z całego świata.

Na aktywność syna zareagował Jarosław Jakimowicz. "Wow", "Gratulacje" - skomentował dwukrotnie na Instagramie. Panowie pozostają w dobrych relacjach, mimo że różnią się poglądami.

- Z zewnątrz tata wygląda na radykała, który nie zaakceptowałby syna geja, ale tak nie jest. Kiedyś powiedział mi, że gdybym poczuł, że kocham mężczyznę albo jestem biseksualny, będzie mnie akceptował i kochał - wyznał Jovan.
Autor: MOS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić