oprac. Karolina Stankiewicz| 

TVP obwieściła sukces suwalskiego punktu szczepień. TVN24 na miejscu zastało jedną osobę

58

2 maja ruszył masowy punkt szczepień w 70-tysięcznych Suwałkach. W TVP pokazano zadowolonych mieszkańców i prezydenta, który chwalił obiekt. 10 dni później na miejsce pojechało TVN24. Dziennikarze nie zobaczyli tłumów.

TVP obwieściła sukces suwalskiego punktu szczepień. TVN24 na miejscu zastało jedną osobę
TVN24 w suwalskim punkcie szczepień zastało jedną osobę (tvn24)

Od 2 maja 2021 r. każdy chętny może zaszczepić się w Punkcie Szczepień Powszechnych utworzonym w hali sportowo-widowiskowej Suwałki Arena.

- Utworzenie masowych punktów szczepień to efekt wytycznych związanych ze wzrostem liczby szczepionek, które trafiają do Polski. Wszystkie samorządy otrzymały polecenie dotyczące utworzenia na terenie swojego terenu masowych punktów szczepień. Oczywiście od razu podjąłem działania, by utworzyć takie placówki na terenie Suwałk – powiedział Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

W punkcie utworzono dziesięć stanowisk, które w ciągu doby są w stanie obsłużyć nawet do 3 tys. osób.

W dniu otwarcia na miejsce przybył regionalny oddział TVP3 Białystok. Pokazano zadowolonych mieszkańców, którzy przybyli na miejsce, żeby się zaszczepić. Donoszono, że wystarczyły cztery stanowiska, by obsłużyć pierwszą falę chętnych.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Jednak zainteresowanie szczepieniami w tym punkcie najwidoczniej zmalało. 10 dni po otwarciu punktu szczepień w Suwałkach, na miejsce pojechała ekipa TVN24. Reporter doniósł, że w punkcie zaopatrzonym w 4 tys. dawek szczepionki praktycznie nie ma chętnych, by z nich skorzystać.

- Widzą państwo miejsca, które przygotowano dla osób, które chciałyby się zaszczepić. Jedna osoba. Jedna osoba czeka na swoją kolej – podkreślił reporter TVN24, pokazując puste krzesła i jednego mężczyznę wypełniającego ankietę przed szczepieniem.
Zobacz także: Szczepienie na COVID-19 w Polsce. Prof. Mastalerz-Migas wskazała, co nie gra
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić