Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
WKZ
|

Uniwersytet Warszawski wycofuje ogłoszenie. Chodziło o pracę w TVP

12
Podziel się:

Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego zamieścił na swoim profilu na Facebooku wyjątkowe ogłoszenie o pracę, które mogło zainteresować studentów i doktorantów. Oferta dotyczyła kariery w telewizji, jednak szybko zauważono, że treść jest mocno dyskryminująca.

Uniwersytet Warszawski wycofuje ogłoszenie. Chodziło o pracę w TVP
TVP Nauka ma wystartować w 2022 r. (Materiały prasowe)

Z ogłoszenia udostępnionego przez Wydział Fizyki UW wynika, że "Telewizja Polska poszukuje osoby do roli prowadzącego w nowym programie telewizyjnym o tematyce popularnonaukowej". Program ma być nadawany na nowym kanale TVP Nauka, także w sieci. Będzie to seria krótkich filmików z ciekawostkami ze świata nauki.

Ogłoszeniodawca zaznaczył, że osoba kandydująca do roli prezentera powinna mieć ciekawą osobowość, swobodę w przekazywaniu informacji, poczucie humoru. Ważne jest zaangażowanie i młody wiek (20-30 lat), a także status studenta lub doktoranta wydziałów nauk ścisłych. I jeszcze jedno – preferowani są mężczyźni.

Po przeczytaniu treści ogłoszenia wiele osób wytknęło Wydziałowi Fizyki UW rozpowszechnianie dyskryminującego, niezgodnego z prawem pracy ogłoszenia. "Oczywiście, jak program o nauce, to musi być mężczyzna", "Ale wstyd" – pisali oburzeni studenci i studentki.

Zobacz także: Nowe twarze TVP

Osoba zarządzająca profilem Wydziału skomentowała, że "TVP S.A. nie jest odpowiedzialna w żaden sposób za treść ogłoszenia", więc wszelkie zarzuty powinny być skierowane do firmy organizującej casting. Takie tłumaczenie wcale nie pomogło i dopiero później przyznano się do błędu, a ogłoszenie zniknęło z sieci.

Ze względu na dyskryminacyjny charakter ogłoszenia przesłanego do nas przez współpracownika TVP, usuwamy jego treść i przepraszamy za jego bezrefleksyjne udostępnienie. Dziękujemy społeczności naszego wydziału za szybką i wyraźną reakcję zgodną z duchem uniwersyteckim. Wasze uwagi zostały przekazane do osoby odpowiedzialnej za treść ogłoszenia. Post chwilowo pozostawiamy aby nie zniknęły wartościowe komentarze – napisano na profilu Wydziału Fizyki UW.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Teleshow
KOMENTARZE
(12)
Łukasz
rok temu
Ja kiedyś usłyszałem, że nie mogę pracować w szkole podstawowej, bo jestem mężczyzną!!!
Fifka
rok temu
No mają ludzie problemy
tak
rok temu
Przyszły pracownik, powinien mieć właściwe poglądy Pisowskie... !!!
KW
rok temu
Ale jak ktoś będzie chciał zatrudnić sekretarkę zamiast sekretarza to już nie będzie dyskryminacji. To działa tylko w jedną stronę.
Anna
rok temu
To fake news!!!! To nie było ogłoszenie o pracę, tylko ogłoszenie o kastingu i poszło o to, że było zaznaczone, że do roli męskiej a szalone feministki z wydziału poczuły się urażone i ściągnęły ogłoszenie. Ludzie pisali komentarze do informacji o powodach ściągnięcia. Typowa manipulacja. loga użył pracownik UW bez uzgodnień. Zresztą to nie logo tylko jakiś znak podobny.
san
rok temu
Dla równowagi tvn POkazuje wybitne, inteligentne osobowości piękne z wyglądu i charakteru jak budka nitras leszczyna kidawa
ubijaczka
rok temu
jak można bić pianę jak nie ma tego ogłoszenia, to paranoja co się dzieje.
san
rok temu
Statystycznie rzecz biorąc baby są technicznie cienkie co widać na każdym kroku więc o co lament
John
rok temu
najważniejsze aby się zapisał do PIS i chodził do kościoła. Reszta jest nieistotna
(A)
rok temu
Ewidentnie ktoś w TVPiS pod pretekstem prowadzącego program chciał za państwowe pieniądze zatrudnić sobie młodego, ładnego i inteligentnego chłopca. Czyżby Kurski chciał znowu unieważnić ślub kościelny?
Jacek-3
rok temu
Mocno dyskryminujący? To pracodawca nie może zatrudniać nie tego, kogo potrzebuje, a tylko takich, których należy?
Gal Anonim
rok temu
Ale głupoty. Już niedługo nie będzie można nawet pierdnąć na ulicy, bo będzie to nie zgodne z prawem.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić