Góry lodowe płynące obok miasteczka. Te zdjęcia są niesamowite
Niecodzienny widok
Mieszkańcy Ferryland w Kanadzie są co roku świadkami niesamowitej sceny. Każdej wiosny obok ich położonej na wybrzeżu miejscowości przepływają dziesiątki gór lodowych. Zdjęcia z tego wydarzenia robią piorunujące wrażenie.
Miasto jak każde
Ferryland to wieś, która liczy zaledwie 500 mieszkańców. Ich życie zasadniczo nie różni się niczym od innych mieszkańców tego typu małych wiosek.
Jedna rzecz ich wyróżnia
Raz na jakiś czas są jednak świadkami przepływających obok gór lodowych, których wiek określa się na 10 tys. lat.
Tak jest co roku
Każdej wiosny setki masywnych gór lodowych odrywają się od Grenlandii i dryfują po Północnym Atlantyku. Ich droga zawsze biegnie przez wody przybrzeżne Ferryland.
Lodowce ściągają turystów
Zjawisko stało się atrakcją turystyczną. Ludzie przybywają tam niemal z całego świata. Wszystko to, by zobaczyć na własne oczy i uwiecznić na zdjęciach niesamowite widoki.
Obfite łowy
Tegoroczne lodowce są szczególnie duże. Eksperci uważają, że wiąże się to z globalnym ociepleniem.
Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.