Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Czy uczniowie we wrześniu pójdą do szkół? Minister edukacji podjął decyzję

3

Uczniowie z niecierpliwością wyczekiwali tej informacji. Wiemy już, że nowy rok szkolny rozpocznie się w tradycyjnej formie. To oznacza, że nauczyciele i ich podopieczni będą mogli oderwać się od komputerów i zdalnej edukacji.

Czy uczniowie we wrześniu pójdą do szkół? Minister edukacji podjął decyzję
1 września uczniowie pójdą do szkół (Pixabay)

Zdalna edukacja okazała się zmorą dla wielu nauczycieli, uczniów, a także ich rodziców. Ci, którzy mieli jej już dość, z pewnością bardzo ucieszą się na wiadomość o tym, że we wrześniu szkoły wznowią tradycyjną działalność.

1 września rok szkolny rozpocznie się w szkołach. Dzieci przyjdą do szkół, spotkają się ze sobą, poznają plan lekcji i w następnych dniach będą kształcić się w placówkach - powiedział minister edukacji Dariusz Piontkowski podczas środowej konferencji prasowej, cytowany przez wiadomosci.wp.pl.
Zobacz także: Ograniczania w powiatach. "To się może zdarzyć"

W szkołach będą obowiązywać specjalne wytyczne. Piontkowski zapewnił, że zasłanianie twarzy nie będzie konieczne.

Opracowaliśmy wytyczne razem z Głównym Inspektorem Sanitarnym tak, aby wiedzieć, jak zorganizować bezpieczny pobyt w szkole. Długo nad tym pracowaliśmy. Te wytyczne mówią dosyć szczegółowo, jak zorganizować lekcje, wydawać posiłki, co robić w sytuacji z problemami zdrowotnymi nauczyciela lub ucznia - mówił minister.

Powrót uczniów do szkół. Mogą być wyjątki

Rząd na bieżąco monitoruje sytuację epidemiczną w naszym kraju. Może zdarzyć się tak, że tam, gdzie ryzyko zakażenia koronawirusem będzie największe, uczniowie będą odbywać zajęcia w formie zdalnej.

Jeżeliby zdarzyło się, że na danym terytorium doszłoby do wielu zakażeń, to dyrektor szkoły, wraz z pozytywną opinią powiatowego inspektora sanitarnego, będzie mógł ograniczyć funkcjonowanie placówki. Część dzieci będzie mogła uczestniczyć w tradycyjnej formie, a część przejdzie na nauczanie zdalne. Jeśli ryzyko będzie większe, to oczywiście będzie możliwość przejścia na całkowite nauczanie zdalne - zaznaczył Dariusz Piontkowski.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić