Anna Wajs-Wiejacka
Anna Wajs-Wiejacka| 

10-letka przepytała senatora Jana Hamerskiego. Nagranie podbija sieć

73

10-letnia Sara jest dziennikarką sejmową. Mimo swojego młodego wieku już miała okazję się przekonać, że politycy nie zawsze chętnie odpowiadają na zadawane im pytania. Dziewczynka przepytała Jana Hamerskiego (PiS), który znalazł się w ogniu pytań. Jak sobie poradził? Nagranie szybko podbija sieć.

10-letka przepytała senatora Jana Hamerskiego. Nagranie podbija sieć
10-letnia dziennikarka zapytała jednego z senatorów o wojnę w byłej Jugosławii. To od niego usłyszała. (AKPA, TikTok)

Sara jest 10-letnią dziewczynką, która spełnia się w roli sejmowej dziennikarki. Swoje poczynania dokumentuje na TikToku. Pomimo młodego wieku, nie boi się zadawać politykom nawet najtrudniejszych pytań. Jednym z rozmówców "Perspektywy Sary" był "zasiadający w Senacie trzy kadencje Jan Hamerski". Młoda dziennikarka postanowiła zapytać polityka, czy pamięta "jak zakończyła się wojna w byłej Jugosławii?".

Senator dopytał, czy dziewczynce chodzi o wojnę pruską, na co ta odpowiedziała, że "Nie. O wojnę w Jugosławii w latach 90". Senator przyznał, że "wiele rzeczy pamięta, bo bardzo na tym świecie żyje".

Kiedy 10-letnia dziennikarka zapytała, czy polityk opowie o wspomnianym konflikcie, senator Hamerski zaczął dopytywać, czy ma opowiadać o swoim życiu, na co młoda adeptka dziennikarstwa przypomniała, że chodzi jej o wojnę w byłej Jugosławii.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ambicje Mastalerka. Ekspertka ściągnęła go na ziemie?
Była Jugosławia. Jugosławia się rozleciała. Nie ma Jugosławii. Tak wygląda — powiedział Jan Hamerski.

- Ja pamiętam, że wysłano ONZ — powiedziała dziewczynka, starając się odświeżyć pamięć senatorowi. Zapytała go również, czy na podobny krok nie można byłoby się zdecydować w przypadku Ukrainy. Na to pytanie polityk nie zdecydował się odpowiedzieć. "Proszę pani, skończyłem wypowiedź" - powiedział, ucinając temat.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Skąd takie pytanie? Młoda dziennikarka wyjaśnia

Pytanie zadane przez Sarę senatorowi z Podhala nie było przypadkowe. Jak wyjaśniła młoda dziennikarka sejmowa w swoim wpisie, wybrała to zagadnienie ze względu na wykształcenie polityka. Jan Hamerski jest absolwentem historii na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Senator Hamerski nie jest jedynym politykiem, który mierzył się z pytaniami Sary. Na jej profilu znajdziemy rozmowy z premierem Donaldem Tuskiem, Jarosławem Kaczyńskim, czy marszałkami Senatu i Sejmu, Małgorzatą Kidawą-Błońską i Szymonem Hołownią.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić