14-latka z Ostrowa Wlkp. wypiła za dużo. Ciężko uwierzyć, ile miała promili

50

W Ostrowie Wielkopolskim doszło do kolejnej skandalicznej sytuacji związanej ze spożywaniem alkoholu przez osoby nieletnie. Tym razem kilka promili wydmuchała 14-latka. Nie wiadomo, kto poniesie za to odpowiedzialność.

14-latka z Ostrowa Wlkp. wypiła za dużo. Ciężko uwierzyć, ile miała promili
14-latka z Ostrowa Wlkp. wypiła za dużo. Zdjęcie ilustracyjne (Pexels)

Problem spożywania alkoholu przez nieletnich jest obecny w Polsce od lat. Pomimo zakazu po napoje alkoholowe sięgają często osoby, które mają zaledwie kilkanaście lat. Niestety w niektórych przypadkach ma to fatalne konsekwencje. Tego typu historie są zazwyczaj nagłaśniane, jednak nadal się powtarzają.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Klęska PO i PiS. "Ludzie tego nie rozumieją"

O najnowszym zdarzeniu związanym z alkoholem poinformował portal OSTROW24.tv. W Ostrowie Wielkopolskim doszło do kolejnego incydentu, który może niepokoić. We wtorek poinformowano, że 14 listopada do ostrowskiego szpitala przywieziono 14-latkę, która znajdowała się w stanie ciężkiego upojenia alkoholowego. Pomimo młodego wieku dziewczyny we krwi wykryto 3,5 promila alkoholu.

Sprawą 14-latki z Ostrowa Wielkopolskiego zajęła się policja. Mundurowi ustalają dokładne okoliczności spożycia przez dziewczynę alkoholu i na ewentualne zarzuty może liczyć osoba, która go jej podała lub sprzedała. Spora ilość spożytego przez nastolatkę trunku mogła doprowadzić do tragedii. Jak dotąd nie wskazano żadnych podejrzanych w sprawie.

Kolejny incydent w Ostrowie Wielkopolskim

To nie pierwszy przypadek w tym roku, kiedy w Ostrowie Wielkopolskim upija się nastolatka. 5 miesięcy wcześniej 15-latka walczyła o życie w ostrowskim szpitalu po tym, jak na terenach rekreacyjnych spożywała alkohol w dużych ilościach. Dziewczyna miała 4,8 promila alkoholu we krwi. Osoby, które częstują alkoholem osoby nieletnie powinny pamiętać, że zgodnie z art. 208 kodeksu karnego podlegają grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Sprawa zostanie wyjaśniona w najbliższych tygodniach.

Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić