aktualizacja 

22-latka szalała za kierownicą audi. Policjanci przecierali oczy

216

Niebezpieczne zachowanie młodej kobiety za kierownicą audi zostało zarejestrowane kamerką samochodową i wpłynęło na skrzynkę "Stop Agresji Drogowej". 22-latka najpierw wyprzedzała na podwójnej linii ciągłej, a następnie przejechała przez torowisko i przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Został ukarana mandatami i punktami karnymi.

22-latka szalała za kierownicą audi. Policjanci przecierali oczy
22-latka szalała za kierownicą audi. Policja pokazała nagranie. (Policja)

Niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej jest jednym z najgroźniejszych wykroczeń w ruchu drogowym. Jednak znaczna część kierowców nic sobie z tego nie robi. Przejazd przez skrzyżowanie na czerwonym świetle lub tzw. późnym żółtym jest zachowaniem skrajnie nieodpowiedzialnym i nie ma na to żadnego usprawiedliwienia - podkreśla podkom. Remigiusz Rakowski.

Przekonała się o tym kierująca pojazdem marki audi, która w Bydgoszczy na ul. Toruńskiej wyprzedzała na podwójnej linii ciągłej, a następnie przejechała przez torowisko i przejście dla pieszych na czerwonym świetle.

Chwilę później przejechał tamtędy tramwaj. To niebezpieczne zachowanie zostało zarejestrowane kamerką samochodową i wpłynęło na skrzynkę "Stop Agresji Drogowej".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nowe rekordowe mandaty. Kierowca audi pędził 241 km/h, teraz zapłaci 2,5 tys. zł
Za powyższe kierująca została ukarana mandatami o łącznej wysokości 700 złotych i 20 punktami - mówi podkom. Remigiusz Rakowski z KWP w  Bydgoszczy.

Policja przypomina, że czerwone i żółte światło na sygnalizatorze oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie! Przepisy drogowe dopuszczają możliwość przejazdu na żółtym świetle tylko w przypadku, gdy samochód znajduje się już tak blisko sygnalizatora, że kierowca nie ma żadnej możliwości zatrzymania się bez gwałtownego hamowania, co stworzyłoby zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o rozsądek i prawidłowe zachowanie na drodze! Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo jako uczestników ruchu drogowego zależy w głównej mierze od nas samych! Brak należytej ostrożności i wyobraźni może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń - przypomina policja.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić