26-latek uciekał przed policją. Okazało się, że wiózł autem Syryjczyków

21

26-letni kierowca z Ukrainy nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i próbował uciec. Jak się okazało, przewoził osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę.

26-latek uciekał przed policją. Okazało się, że wiózł autem Syryjczyków
Wiózł autem Syryjczyków. Został zatrzymany (Policja)

Do zdarzenia doszło w gminie Mielnik, w powiecie siemiatyckim (woj. podlaskie). W nocy z 14 na 15 listopada policjanci z oddziału prewencji ze Szczecina, którzy aktualnie pełnią służbę w powiecie siemiatyckim, wydali polecenie kierowcy skody do zatrzymania pojazdu.

Kierowca niespodziewanie nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Zlekceważył wszystkie polecenia funkcjonariuszy policji i zaczął uciekać w kierunku Siemiatycz.

Niebezpieczna jazda zakończyła w rowie. Jak się okazało, oprócz kierowcy z Ukrainy, autem podróżowały 4 inny osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę. Początkowo mężczyźni próbowali uciec i ukryli się w lesie. Kilka minut później wszyscy byli już zatrzymani.

Kierowca w areszcie

Jak podkreśla komenda policji z Białegostoku, imigranci z Syrii zostali przekazani Straży Granicznej. Kierowca skody został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Mężczyzna usłyszy zarzuty pomocy w nielegalnym przekroczeniu granicy oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Za te przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Dziennikarz zapytał o najnowszy sondaż. Takiej odpowiedzi się nie spodziewał
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić