aktualizacja 

37-latka straciła 9 tys. zł. Tak podeszli ją przestępcy

300

37-letnia mieszkanka powiatu białostockiego uwierzyła w historię mężczyzny podającego się za amerykańskiego aktora. Poznany w internecie Chris twierdził, że chce jej przesłać pół miliona złotych, na zakup ich wspólnego domu. Dopiero gdy Polka przelała pieniądze firmie kurierskiej zorientowała się, że padła ofiarą oszusta.

37-latka straciła 9 tys. zł. Tak podeszli ją przestępcy
Chris obiecywał "amerykański sen" w Polsce. 37-latka oszukana (Policja)

Do policjantów z Białegostoku zgłosiła się 37-letnia kobieta. Prosiła, aby ustalili do kogo trafił jej przelew. Z relacji kobiety wynikało, że za pośrednictwem komunikatora internetowego odezwał się do niej mężczyzna.

Przedstawił się jako amerykański aktor. Chris zdobył jej zaufanie na tyle, że planowali wspólne życie w Polsce. Na potwierdzenie tego, rzekomy aktor miał przekazać kobiecie pół miliona złotych na zakup ich wspólnego domu.

Po kilku dniach 37-latka otrzymała wiadomość mailową od rzekomego kuriera, że musi opłacić podatek od przekazanej zagranicznej darowizny.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Prezydent Sopotu o sprawie Iwony Wieczorek. "Patrzę z przerażeniem"

Mieszkanka powiatu białostockiego przelała na wskazane przez niego konto 9 tysięcy złotych. Po kilku dniach 37-latka otrzymała wiadomość, że przelew nie został zrealizowany i należy ponownie przelać tą samą kwotę. Wtedy postanowiła to sprawdzić w banku.

Tam dowiedziała się, że pieniądze zostały przelane prawidłowo, a informacji do kogo trafiły powinna szukać na policji. Dopiero rozmawiając z policjantami zrozumiała, że padła ofiarą oszusta - relacjonuje policja.

Policja przypomina, że oszuści cały czas modyfikują swój sposób działania i dlatego w każdym przypadku, gdy ktoś próbuje uzyskać od nas pieniądze, trzeba wykazać się dużą ostrożnością. Najlepiej nie ulegać chwilowemu zauroczeniu, presji czasu i nie przekazywać pieniędzy nieznanym osobom! O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy poinformować policję. Pamiętajmy, że tylko nasza ostrożność, czujność i dystans do przekazywanych informacji spowodują, że nie staniemy się kolejną ofiarą oszustwa!

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić