aktualizacja 

4 mln dla reżyserki filmów o Smoleńsku. Ile dostał oscarowy Komasa? Póki co nic

2

Polski Instytut Sztuki Filmowej rozdysponowuje dotacje na przyszłoroczne filmy. 4 miliony dostała Ewa Stankiewicz słynąca z dokumentowania historii katastrofy smoleńskiej. Ile dostał Jan Komasa słynący z nominacji do Oscara? Nic.

4 mln dla reżyserki filmów o Smoleńsku. Ile dostał oscarowy Komasa? Póki co nic
Ewa Stankiewicz (PAP, PAP)

Państwowy Instytut Sztuki Filmowej przyznał Ewie Stankiewicz 4 mln dofinansowania. Tym razem artystka stworzy film fabularny, a jego tytuł będzie nosił "Droga do domu". Tyle samo dostał Łukasz Palkowski ma "Sanatorium Gorkiego". Media jednak zwracają uwagę na jeden szczegół - wniosek Jana Komasy, który za "Boże Ciało" był nominowany do Oscara, będzie rozpatrzony przy kolejnej sesji.

Z czego możemy znać Ewę Stankiewicz? To reżyserka, która po 2010 roku skupiła się na dokumentowaniu tragedii w Smoleńsku. Razem z Janem Pospieszalskim nakręciła "Solidarni 2010", który miał pokazywać reakcję Polaków na to, co wydarzyło się 10 kwietnia w Smoleńsku. Produkcję oskarżono jednak o stronniczość i wspieranie teorii spiskowych jakoby za wypadkiem stały rosyjskie służby.

Z tej samej współpracy powstały "Listy pasażerów" wydane na DVD. Oprócz tego Ewa Stankiewicz stworzyła też dokument pt. "Stan Zagrożenia". Ten oczywiście również jest o tematyce smoleńskiej. Oprócz tego Stankiewicz na co dzień zajmuje się publikowaniem w "Rzeczpospolitej", "Gazecie Polskiej" i portalu wPolityce.pl. Jest też dyrektorką artystyczną Telewizji Republika.

Zobacz także: Najdziwniejsze wypowiedzi celebrytów w 2021roku
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić