51-letni Polak zgubił się w niemieckim lesie. Prośby o pomoc pożałował

151

51-letni Polak wybrał się na grzyby. Wędrówka po niemieckim lesie mocno go pochłonęła. W pewnym momencie zorientował się, że nie jest w stanie znaleźć drogi powrotnej do samochodu. Skontaktował się z policją, czego później mocno pożałował.

51-letni Polak zgubił się w niemieckim lesie. Prośby o pomoc pożałował
Zdjęcie poglądowe (Pixabay)

51-letni Polak wcale nie planował grzybobrania. Serwis polsatnews.pl relacjonuje, że podczas podróży przez zachodnie Niemcy, poczuł silną potrzebę załatwienia się. Wobec tego zatrzymał auto na skraju lasu i ruszył za potrzebą.

W pewnym momencie tak zachwycił się widokiem lasu, że postanowił pozbierać grzyby. Ta czynność bardzo mocno go pochłonęła. Podczas poszukiwania podgrzybków i prawdziwków zgubił się i nie był w stanie odnaleźć drogi prowadzącej do auta.

51-latek zadzwonił więc po pomoc na policję. Ponieważ nasz rodak nie mówił po niemiecku, nie potrafił dogadać się z funkcjonariuszami. Postanowił więc sam poszukać drogi powrotnej - informuje polsatnews.pl.

Interwencja zakończona zatrzymaniem prawa jazdy

Po dwóch godzinach mężczyzna skontaktował się z policją. Przy pomocy tłumacza wyjaśnił, że dotarł do jakiejś miejscowości, lecz nadal nie jest w stanie zlokalizować swojego samochodu.

Policjanci w końcu dotarli do Polaka. Namierzyli też jego samochód - był on oddalony o cztery kilometry od miejsca, w którym pojawił się 51-letni mężczyzna.

Zagubiony Polak tej interwencji mundurowych nie zapamięta dobrze. Niemieccy funkcjonariusze przebadali go alkomatem, który pokazał 1,2 promila. Policjanci nie mogli przejść obok tego obojętnie.

W związku z tym pobrano od niego krew do badań, zabezpieczono jego prawo jazdy oraz kluczyk do pojazdu. Co gorsza, mężczyzna wrócił z poszukiwań bez grzybów - przekazała lokalna policja.
Zobacz także: Największa taka zbiórka w polskim internecie. Strzyczkowski o początkach Radia 357
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić