Gracjan Gołata
Gracjan Gołata| 

7-letni Amerykanin zmarł na COVID-19. Chorobę przechodził bezobjawowo

70

7-letni mieszkaniec stanu Georgia jest kolejną ofiarą COVID-19 w USA. Jak wynika z danych zebranych przez stanowy Departament Zdrowia, chłopiec jest najmłodszym przypadkiem śmiertelnym w tym stanie. Nie cierpiał on na żadne choroby współistniejące

7-letni Amerykanin zmarł na COVID-19. Chorobę przechodził bezobjawowo
COVID-19 (Wikimedia Commons, Centers for Disease Control and Prevention's Public Health Image Library)

7-letni Amerykanin zmarł zakażony koronawirusem. Chłopiec przechodził je bezobjawowo. Jest on najmłodszą ofiarą koronawirusa w stanie Georgia, w którym od początku pandemii zanotowano ponad 200 tys. zakażeń i 4 tys. zgonów. Kilka dni temu w jednej z tamtejszych szkół podczas pierwszego dnia roku szkolnego zakaził się drugoklasista.

Chłopiec jest kolejną ofiarą COVID-19 w hrabstwie Chatham. Zanotowano tam 5441 przypadków zakażeń i 74 zgony. Śmierć Amerykanina skomentował dyrektor ds. zdrowia okręgu - dr Lawton Davis.

Każda śmierć z powodu COVID-19 jest tragedią, ale strata kogoś tak młodego jest wyjątkowo bolesna - napisał w oświadczeniu dr Davis.

Koronawirus w USA

Koronawirus w USA zbiera ponure żniwo. Kraj jest jednym z tych, które pandemia dotknęła najmocniej. Od jej początku zanotowano tam prawie 5 milionów zakażeń. Ponad 160 tysięcy osób zmarło. Państwo jest światowym liderem obu tych statystyk.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić