Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

8-latek został aresztowany. Grozi mu kara śmierci

692
Podziel się:

Dziecko, którego personaliów nie podano, zostało aresztowane pod zarzutem popełnienia bluźnierstwa. Zaledwie 8-letniemu chłopcu grozi kara śmierci za rzekome oddanie moczu w medresie, czyli muzułmańskiej szkole.

8-latek został aresztowany. Grozi mu kara śmierci
W Pakistanie doszło do zamieszek i protestów. (Getty Images)

Do zdarzenia doszło w Pakistanie. Hinduski chłopiec, którego nazwiska nie podano, został aresztowany pod zarzutem celowego oddawania moczu na dywan w bibliotece medresy, czyli muzułmańskiej szkoły. Według wyznawców islamu 8-latek zasługuje na karę śmierci, ponieważ pohańbił święte księgi, które znajdowały się w bibliotece.

8-latkowi grozi kara śmierci

Chłopiec po tygodniu aresztu został wypuszczony za kaucją. Wtedy też doszło do zamieszek. Na ulicę wyszły tłumy muzułmanów, którzy domagają się dla dziecka kary śmierci. 8-latek wraz z całą swoją rodziną został przeniesiony do kryjówki, gdzie jest pod stałą ochroną.

On [chłopiec] nie jest nawet świadomy takich kwestii bluźnierczych i był fałszywie oskarżany w tych sprawach. Nadal nie rozumie, na czym polegała jego zbrodnia i dlaczego był przetrzymywany przez tydzień w więzieniu - powiedział dla The Guardian członek rodziny chłopca.

Pakistańskie przepisy dotyczące bluźnierstwa od dawna są krytykowane przez różne organizacje i ekspertów z dziedziny prawa. Nie są jasne i wielokrotnie nadużywa się ich w celu dyskryminacji mniejszości religijnych w krajach, gdzie większość osób wyznaje islam.

Pakistan nigdy nie przeprowadził egzekucji z powodu zarzutów o bluźnierstwo. Nigdy też nie oskarżano o bluźnierstwo zaledwie 8-letniego dziecka. Ramesh Kumar, przewodniczący pakistańskiej rady hinduskiej i prawodawca, powiedział dla The Guardian:

Atak na świątynię i oskarżenia o bluźnierstwo wobec ośmioletniego nieletniego chłopca naprawdę mnie zszokowały. Ponad sto domów społeczności hinduskiej zostało opuszczonych z obawy przed atakiem.

Muzułmanie w ostatnich dniach zniszczyli kilka świątyń hinduskich, a także budynków należących do hindusów. Jak dotąd muzułmanie i hindusi w żyli obok siebie w Pakistanie we względnej zgodzie i nie dochodziło do ataków.

Zobacz także: Polio w Afganistanie. Mieszkańcy obawiają się groźnego wirusa
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(692)
Strażak
9 miesięcy temu
Pakistańczycy się boją że jak mały popuści zawór w siusiaku to ich wszystkich potopi. A przynajmniej zdrowo ożłopi.
Allo
9 miesięcy temu
Wy mówicie że to ciemnota a ja nie sądzę bo oni jadą do innych krajów umieją po 3 języki i idą za sobą wszyscy ja znam ich i nic nie mam do nich a polak polaka sami wiecie
Allo
9 miesięcy temu
Ja myślę że zrobił to celowo oni mają swoje zwyczaje to jest inna kultura nie warto się wtrącać
Nowy Testamen...
9 miesięcy temu
Nie chcesz być Chrześcijaninem? To BĘDZIESZ islamistą. Jak cie nie zabiją.
Aniołłłł
9 miesięcy temu
Masakra. Nie wiem co powiedzieć.
Profesor AWF
9 miesięcy temu
Gdybym nie wiedział do jakich zwyrodniałych, wynaturzonych i odrażających rzeczy jest zdolny system islamski, nie uwierzyłbym że można chcieć rozszarpać małe dziecko za siusiu. Gdziekolwiek by nie nasiusiało💦. Nawet na głowę proroka🌧☻. Dzieci nie są w stanie utrzymać moczu tyle co dorośli. Podsikują się też samoczynnie🚿. Trzeba być nieźle spapranym👹 żeby na siłę robić z tego problem. Wprost nie do wiary😳!
Dagna
9 miesięcy temu
Jedna religia, która nie ma krwi na rękach?
Nik
9 miesięcy temu
Bez komentarza
Nik
9 miesięcy temu
Bez komentarza
zula
9 miesięcy temu
Budować trzeba meczety w Polsce i to jak najwięcej! Tylko mam pytanie: ile katolickich kościołów Ci wyznawcy Allaha wybudowali u siebie?Jak się nie ogarniemy to islam faktycznie zniszczy każdą wiarę i kulturę, bo idzie jak burza nie tylko niesiona przez uchodźców.
Zenek
9 miesięcy temu
Czemu cały świat układa się po muzułmanów? W Europie w niektórych krajach zakaz wystawiania choinki na święta żeby ich nie urazić, budują sobie spokojnie meczety, zakłady pracy podporządkowano pod ich czas modlitwy itd. A jak ja sobie będę chciał wypić w jakieś Arabii browarka to mi głowę zetną. Czyli oni u nas mogą co chcą a ja u nich nic
Nonick
10 miesięcy temu
A ja domagał bym się kary śmierci dla wszystkich którzy domagają się kary śmierci dla tego chłopca bo to mnie obraża. No jakiś kosmos jakie siano w głowie trzeba mieć żeby chcieć śmierci dla dziecka za obrazę czegokolwiek. To nie są ludzie, to zabobonna dzicz z zamierzchłych czasów. I nie ważne czy muzułmanie czy nie - jak by nasikał na hostie miał bym to samo zdanie, nie można zabijać o takie pierdoły.
Profesor
10 miesięcy temu
Zacofania tego kraju niezna granic
Dagna
10 miesięcy temu
Tylko wymiar kary inny - w Polsce jest proces o obrazę uczuć religijnych polegający na wejściu w czapce do kościoła. Czym się różnimy? No wymiarem kary, ale to też się zmieni...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić