Absurd na warszawskim dworcu. Papierowe rozkłady naklejone na elektroniczne

20

Na stacji Warszawa Gdańska zamiast elektronicznych rozkładów jazdy pojawiły się... papierowe. Internauci drwią z tego w mediach społecznościowych, a kolejarze tłumaczą się, że to jest rozwiązanie tymczasowe. Ma tam bowiem powstać nowy system informacji pasażerskiej.

Absurd na warszawskim dworcu. Papierowe rozkłady naklejone na elektroniczne
Na elektroniczne wyświetlacze nakleili papierowe rozkłady jazdy (Twitter)

Nietypowe rozwiązanie zastosowali kolejarze na stacji Warszawa Gdańska. We wtorek jeden z użytkowników Twittera zauważył, że na elektroniczne wyświetlacze naklejono wersję papierową rozkładów jazdy. Internauci sugerowali, że najprawdopodobniej doszło do awarii systemu elektronicznego.

Awaria wyświetlaczy na dworcu? PKP PLK zabiera głos

Te doniesienia sprostował Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK. W rozmowie z portalem TVN Warszawa zapewnił, że nie jest to skutek awarii. Kolejarze rozpoczęli bowiem w listopadzie wymianę wyświetlaczy informacji pasażerskiej. Jak dodał, urządzenia mają już 10 lat i czas na zmiany.

Sukcesywnie wymieniany będzie system informacji głosowej. Pasażerowie w holu dworca otrzymają lepszą jakość informacji. "Wymienione zostaną wyświetlacze tablicy z rozkładem jazdy" - powiedział Jakubowski w rozmowie z TVN Warszawa.

Więcej tradycyjnych rozkładów

Jak dodał rzecznik, na czas prac na stacji Warszawa Gdańska zapewniono większą liczbę komunikatów głosowych i tradycyjnych — papierowych — nośników z rozkładami jazdy. Jakubowski zapewniał, że po wymianie systemu informacji pasażerskiej informacje o zmianach będą szybciej docierać podróżnych i będą bardziej czytelne.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Problemy z działaniem wyświetlaczy

TVN Warszawa podkreśla, że od dłuższego czasu można było zauważyć problemy z działaniem wyświetlaczy na stacji Warszawa Gdańska. Na przykład, wielokrotnie zdarzało się, że na peron wjeżdżał inny pociąg, niż ten pokazywany na wyświetlaczu.

Jeśli składy nie pojawiały się z jakichś powodów na stacji lub miały duże opóźnienia na wyświetlaczach brakowało tych informacji, przez co pasażerowie oczekiwali na przyjazd pociągu zupełnie nieświadomi sytuacji - czytamy na stronie.
Zobacz także: Rosja gromadzi wojska. "To bojaźń przed inwazją Ukraińców"
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić