aktualizacja 

Afera na Pomorzu. Wydało się, co robił radny

10

Mieszkańcy Debrzna w woj. pomorskim zawiedli się na wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Chojnickiego. Mężczyzna jest podejrzewany o to, że miał od dłuższego czasu regularnie okradać sklep.

Afera na Pomorzu. Wydało się, co robił radny
Policjanci zatrzymali, który regularnie dokonywał kradzieży w jednym z miejscowych sklepów. (Policja)

Jak podaje Radio Gdańsk wiceprzewodniczący rady powiatu chojnickiego - Eugeniusz W. odpowie za kradzież łącznie 30 tys. złotych. Mężczyzna od jesieni ubiegłego roku okradał sklep w w Debrznie.

- Policjanci z posterunku policji w Debrznie od dłuższego czasu pracowali nad sprawą kradzieży dokonywanych w jednym z miejscowych sklepów. Z posiadanej informacji wynikało, że z placówki regularnie giną pieniądze pochodzące z utargu, w kwotach nie mniejszych niż tysiąc złotych - relacjonuje asp.sztab. Sławomir Gradek, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Człuchowie

Funkcjonariusze we współpracy z właścicielem sklepu starali się namierzyć osobę odpowiedzialną za przestępczy proceder. W wyniku zaplanowanej zasadzki w środowy poranek zatrzymali osobę podejrzaną o dokonywanie kradzieży.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polacy o dawaniu na tacę w kościele

Mundurowi ustalili, że złodziej okradał sklep od jesieni 2023 r. Regularnie odwiedzał lokal, a w trakcie swoich wizyt dokonał kradzieży pieniędzy na łączną kwotę około 30 tysięcy złotych.

Sprawcą okazał się Eugeniusz W. - wiceprzewodniczący Rady Powiatu Chojnickiego. Mężczyzna w rozmowie z lokalnymi mediami zaprzeczył, że sprawa dotyczy jego osoby.

Nic nie wiem, trudno mi cokolwiek powiedzieć, ja nie mam nic do powiedzenia naprawdę - odpowiedział krótko Eugeniusz W. cyt. przez "Fakt".

- Doszło do pewnego nieporozumienia. Mam nadzieję, że wyjaśni się to w toku postępowania sądowego. Nie ukrywam – jest to dla mnie bardzo niekomfortowa sytuacja i nie chcę o tym dyskutować na forum publicznym – mówi z kolei w rozmowie z dziennikarzem Czasu Chojnic.

Jak ustalił Radio Gdańsk, wciąż nie wiadomo, czy Rada Powiatu Chojnickiego zawiesi Eugeniusza W. w pełnieniu funkcji. Za kradzież grozi mężczyźnie nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić