Afera w Sanoku. Burmistrz ma problemy przez Facebooka

11

Burmistrz Sanoka - Tomasz Matuszewski został oskarżony o kupowanie "lajków" na Facebooku. Sam zainteresowany odniósł się do tego w bardzo zdecydowany sposób.

Afera w Sanoku. Burmistrz ma problemy przez Facebooka
Afera w Sanoku. Oskarżenia w kierunku burmistrza (Facebook)

Tomasz Matuszewski od 2018 roku jest burmistrzem Sanoka. Startował jako kandydat bezpartyjny, popierany przez lokalnych samorządowców. W drugiej turze osiągnął wynik 59 procent, wygrywając różnicą 2649 głosów z burmistrzem Tadeuszem Pióro z Prawa i Sprawiedliwości.

Matuszewski dba o kontakt z mieszkańcami miasta w mediach społecznościowych. I tutaj właśnie pojawiły się mocne oskarżenia.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, duża liczba polubień pod postem Tomasza Matuszewskiego wzbudziła zainteresowanie sanoczan. Sprawdzili oni, kto zostawił lajka i okazało się, że post zainteresował w dużej mierze osoby o niepolskich nazwiskach. Według nich były to fałszywe konta.

Burmistrz odpowiada

Tomasz Matuszewski odpiera te zarzuty. Uważa, że to "celowe działanie osób", które w ten sposób próbują zaszkodzić jego wizerunkowi.

45-latek odniósł się do wszystkich oskarżeń na Facebooku. Podkreśla, że takie działania jak kupowanie lajków, mogą doprowadzić do zablokowania konta przez administrację Facebooka.

Zachodzi podejrzenie, że może to być działanie celowe osób, które w ten sposób próbują zaszkodzić wizerunkowi burmistrza. Pojawia się pytanie, po co miałbym to robić? Dziękuję za informację o tym fakcie, ale proszę mi wierzyć, mam na głowie o wiele ważniejsze sprawy niż akurat ta, tak czy inaczej, dziękuję za zainteresowanie moim profilem - napisał burmistrz.
Zobacz także: Rafa koralowa w autokarze, żółw stepowy w Hummerze. Odkrycia funkcjonariuszy IAS w Lubelskiem
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić