Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Afganistan. To nagranie budzi emocje. Student z Wielkiej Brytanii przesadził?

8
Podziel się

Student z Wielkiej Brytanii, który w Kabulu spędzał wakacje został ewakuowany jednym z wojskowych samolotów. Do sieci wrzucił nagranie z akcji, jednak spotkało się ono z ogromną krytyką.

Afganistan. To nagranie budzi emocje. Student z Wielkiej Brytanii przesadził?
Miles Routledge pochwalił się w sieci, że bezpiecznie wraca do domu. Tysiące osób w tym czasie walczy o miejsce w samolocie. (Twitter.com, 4chan)
bEUNONGt

Po 20 latach wojska z innych krajów przebywające w Afganistanie opuściły kraj. Władzę przejęli talibowie. Tysiące ludzi próbuje ewakuować się w obawie przed przemocowymi nacjonalistycznymi ujęciami. I obywatele, i turyści, i urzędnicy przebywający w tym miejscu, walczą o miejsca w samolocie.

Miles Routledge to 21-letni student z Wielkiej Brytanii, który w Kabulu spędzał wakacje. W sieci pochwalił się nagraniem, na którym informuje, że bezpiecznie wylądował w Dubaju. W tym samym czasie w mediach społecznościowych roi się od nagrań, na których widać desperackie próby dostania się na pokład samolotu setek Afgańczyków.

bEUNONGv
Wylądowałem dzięki wspaniałym ludziom z Armii Brytyjskiej. Wszystko bezpieczne! - napisał pod nagraniem, na którym pokazuje, jak udało mu się uciec z Afganistanu.

Media podają, że co najmniej 56 tys. osób potrzebuje ewakuacji z Afganistanu. w tym około 22 tys. oczekujących na specjalne wizy imigracyjne do USA, 4 tys. obywateli brytyjskich, 10 tys. uchodźców, których zaakceptują Niemcy i 20 tys. osób udających się do Kanady. Do tego trzeba uwzględnić personel dyplomatyczny z kilkudziesięciu krajów, które miały stosunki z byłym rządem Afganistanu.

Student fizyki z Loughborough ogłosił wczoraj, że w końcu zapewnił sobie lot ewakuacyjny. Routledge wszystko relacjonował na Facebooku.

bEUNONGB
Ewakuowano nas o czwartej nad ranem (teraz jest 2 w nocy) z około 100 innymi cywilami, nie mogłem wysłać wiadomości, ponieważ były samochody emitujące sygnały, które mogłyby wywołać bomby, zablokowało to połączenie moich airpodsów, więc myślę, że to też zablokowało wszystkie Wi-Fi/dane.
Talibowie pozwolili nam przejść przez lotnisko, spotkaliśmy wielu z nich, ale wszyscy się uśmiechali i machali do siebie, niektórzy robili sobie z nimi selfie. Spałem na żwirowej drodze i obudziłem się, gdy przejeżdżały samochody. Jesteśmy w nowej kryjówce, wszyscy jesteśmy nawodnieni, szczęśliwi i gotowi na kilka godzin snu. - relacjonował. Dodał też, że na pokład można było wziąć tylko max. 10 kg bagaż, dlatego też przed miejscem odlotu zebrała się góra porzuconych rzeczy.

Miles Routledge powiedział "Timesowi", że wybrał Afganistan jako cel swojej podróży, ponieważ obejrzał filmiki podróżnicze na YouTube. Został za to mocno skrytykowany w sieci. Internauci wypomnieli mu, że gdy on znalazł miejsce w samolocie i chwali się tym, że jest już bezpieczny, tysiące osób, które pracowało w Afganistanie przez lata na rzecz swojego kraju, wciąż czeka na swoją kolej.

bEUNONGC
Zobacz także: Talibowie przejęli Afganistan. "To wstyd dla nas wszystkich"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUNONGW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
Adam
4 miesiące temu
A co chłopak winien. Miał mieć wakacje (każdy spędza jak lubi i nic nikomu do tego), a wpadł w sam środek rozgrywek. No i dobrze, że jest bezpieczny. I co teraz wymagają od niego żeby czuł się winien za tysiące innych którzy pozostali? No czegoś tu nie rozumiem.
Dawid
4 miesiące temu
Co zlego zrobil? Moze ta wiadomosc ucieszyla jego bliskich, rodzine i przyjaciol. Nic nie mozna powiedziec...
Wodzu
4 miesiące temu
Lewi są inni
bEUNONGX
Maksiu
4 miesiące temu
Przepraszam, ale co to jest /przemocowe nacjonalistyczne ujęcie/ ?
Miki
4 miesiące temu
Ci tępi internauci już przesadzają. Jest obywatelem Wlk Brytanii dlatego musiał odlecieć teraz. Afgańczycy tez swoją droga powinni walczyć o swoją wolność jak Polacy podczas II Wojny Światowej.
Irek
4 miesiące temu
Widać że rodowity brytyjczyk!i na pewno był na wakacjach. Do takich miejsc nie jeździ się na wakacje no chyba że do rodziny
Sierżant
4 miesiące temu
Ale za co go krytykują? Że jako turysta opuszcza miejsce wycieczki i wraca do codziennego życia? Niech się zainteresują tymi młodymi bykami, którzy czepiają się kół samolotu i nagrywają w tym czasie filmiki
Sierżant
4 miesiące temu
Ale za co go krytykują? Że jako turysta opuszcza miejsce wycieczki i wraca do codziennego życia? Niech się zainteresują tymi młodymi bykami, którzy czepiają się kół samolotu i nagrywają w tym czasie filmiki.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić