Agata Duda spotkała się z seniorami. Ważne słowa pierwszej damy

16

Pierwsza dama Agata Duda ma za sobą spotkanie z seniorami w Młodocinie Większym. Wespół z Głównym Inspektorem Transportu Drogowego Alvinem Gajadhurem i wójtem gminy Wolanów Ewą Markowską-Bzduchą opowiadała o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Agata Duda spotkała się z seniorami. Ważne słowa pierwszej damy
Agata Kornhauser-Duda (AKPA)

Spotkanie Agaty Dudy z seniorami odbyło się w nowo wyremontowanej siedzibie Klubu Seniora w mazowieckim Młodocinie Większym. Podczas tego wydarzenia zaprezentowany został projekt Inspekcji Transportu Drogowego "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym dla każdego".

Ta inicjatywa skierowana jest do osób po 60. roku życia. Podczas spotkania z ust żony prezydenta padły ważne słowa. Zwróciła ona uwagę na zmiany w przepisach, ale też w organizmach.

Z ogromną radością powitałam ten nowy projekt, ponieważ my wszyscy jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego, niezależnie od wieku i niezależnie od stanu zdrowia. Rzeczą zupełnie naturalną jest fakt, że z wiekiem, ale też ze względu na stan zdrowia, nasza kondycja psychomotoryczna się zmienia, zmienia się nasza percepcja i czas reakcji. Ważne, żebyśmy byli tego świadomi, ale także ważna jest nasza wiedza na temat przepisów - zwłaszcza, że przepisy się zmieniają, więc warto być na bieżąco - mówiła Agata Duda, cytowana przez "Super Express".

Ważne spotkanie dla seniorów. O tym muszą pamiętać

Spotkanie miało istotny cel. Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur uczulał uczestników na to, że "osoby powyżej 60. roku życia są uczestnikami ruchu drogowego najbardziej zagrożonymi wypadkami oraz ich negatywnymi skutkami".

Dlatego opracowaliśmy ten projekt i chcemy spotkać się z jak największą grupą seniorów. Edukujemy, ostrzegamy, ale i informujemy o nowych przepisach. Chcemy, żeby wszyscy uczestnicy ruchu drogowego, zarówno piesi, rowerzyści, kierowcy - niezależnie od wieku - znali przepisy ruchu drogowego - mówil Gajadhur, którego słowa przytacza "SE".
Zobacz także: Sandra Kubicka o rzekomym kryzysie w związku: "Jesteśmy ze sobą rok, i co teraz?"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić