Karolina Woźniak| 

Aleksander Kwaśniewski skomentował władze Andrzeja Dudy

115

Jak podaje wp.pl, Aleksander Kwaśniewski twierdzi, że "Andrzej Duda mija się z prawdą". Takie słowa padły w stronę obecnego prezydenta Polski. Była to odpowiedź na tłumaczenie Andrzeja Dudy ws. decyzji o nominacji I prezes Sądu Najwyższego.

Aleksander Kwaśniewski wypowiedział się na temat Andrzeja Dudy.
Aleksander Kwaśniewski wypowiedział się na temat Andrzeja Dudy. (YouTube)

Andrzej Duda mianował Małgorzatę Manowską na I prezes Sądu Najwyższego. Tłumaczył to, że "on swojego wyboru dokonał". W swojej wypowiedzi odwołał się do Aleksandra Kwaśniewskiego. "Tak wybierał prezydent Aleksander Kwaśniewski, który wybrał na I prezes SN profesora Lecha Gardockiego, a nie Adama Strzembosza, który miał największe poparcie sędziów SN. To był swobodny wybór" - dodał.

Aleksander Kwaśniewski skomentował władze Andrzeja Dudy

Zarówno internauci, jak i politycy wytykali prezydentowi kłamstwo. Zgodził się z tym Aleksander Kwaśniewski. Wyjaśnił, że Lech Gardocki dostał więcej głosów niż Adam Strzembosz i to zaważyło na decyzji ówczesnego prezydenta. "Wybrałem go z tym większym przekonaniem, że jest nie tylko wybitnym prawnikiem, ale także postacią apolityczną" - wyjaśnił Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z portalem oko.press.

Decyzja Andrzeja Dudy wzbudziła niemałe kontrowersje. Małgorzata Manowska nie uzyskała przeważającej liczby głosów - mimo to została wybrana jako I prezes Sądu Najwyższego. Teraz pod jej adresem padają oskarżenia o brak niezależności i związki ze Zbigniewem Ziobrą.

O połowę więcej głosów od Małgorzaty Manowskiej zdobył Włodzimierz Wróbel. Z przekazania kandydatur prezydentowi musiał tłumaczyć się dotychczasowy p.o. I prezesa SN Aleksander Stępkowski.

Zobacz także: Wpadka Dudy w Garwolinie. Balcerowicz: skandaliczna wypowiedź

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić