Wróć na
Karolina Woźniak
|

Aleksander Kwaśniewski skomentował władze Andrzeja Dudy

70
Podziel się

Jak podaje wp.pl, Aleksander Kwaśniewski twierdzi, że "Andrzej Duda mija się z prawdą". Takie słowa padły w stronę obecnego prezydenta Polski. Była to odpowiedź na tłumaczenie Andrzeja Dudy ws. decyzji o nominacji I prezes Sądu Najwyższego.

Aleksander Kwaśniewski wypowiedział się na temat Andrzeja Dudy.
Aleksander Kwaśniewski wypowiedział się na temat Andrzeja Dudy. (YouTube)
bCGMLKlN

Andrzej Duda mianował Małgorzatę Manowską na I prezes Sądu Najwyższego. Tłumaczył to, że "on swojego wyboru dokonał". W swojej wypowiedzi odwołał się do Aleksandra Kwaśniewskiego. "Tak wybierał prezydent Aleksander Kwaśniewski, który wybrał na I prezes SN profesora Lecha Gardockiego, a nie Adama Strzembosza, który miał największe poparcie sędziów SN. To był swobodny wybór" - dodał.

Aleksander Kwaśniewski skomentował władze Andrzeja Dudy

Zarówno internauci, jak i politycy wytykali prezydentowi kłamstwo. Zgodził się z tym Aleksander Kwaśniewski. Wyjaśnił, że Lech Gardocki dostał więcej głosów niż Adam Strzembosz i to zaważyło na decyzji ówczesnego prezydenta. "Wybrałem go z tym większym przekonaniem, że jest nie tylko wybitnym prawnikiem, ale także postacią apolityczną" - wyjaśnił Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z portalem oko.press.

bCGMLKlP

Decyzja Andrzeja Dudy wzbudziła niemałe kontrowersje. Małgorzata Manowska nie uzyskała przeważającej liczby głosów - mimo to została wybrana jako I prezes Sądu Najwyższego. Teraz pod jej adresem padają oskarżenia o brak niezależności i związki ze Zbigniewem Ziobrą.

O połowę więcej głosów od Małgorzaty Manowskiej zdobył Włodzimierz Wróbel. Z przekazania kandydatur prezydentowi musiał tłumaczyć się dotychczasowy p.o. I prezesa SN Aleksander Stępkowski.

Zobacz także: Wpadka Dudy w Garwolinie. Balcerowicz: skandaliczna wypowiedź

bCGMLKlV

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bCGMLKmq
KOMENTARZE
(70)
kwik kwik
miesiąc temu
Willa bedzie odebrana ,kwik kwik
ciekawy
miesiąc temu
Ciekawe za jaką za jaką przysługę otrzymał od Putina fuchę w radzie nadzorczej rurociągu.Niech może o tym opowie
Janek dlugi
miesiąc temu
Kwaśniewski sprzedał IT Kulczykowi 30% za 30 milionów Natomiast Kulczyk sprzedał 20% za 300 milionów Francuzom a10% do dziś mają dzieci Co ciekawe zapłacił dopiero jak jemu kasę wpłacili Francuzi Na balu charytatywnym Kulczyk wpłacił 2 miliony dolarów na fundację P Jolanty o czym trąbiono o hojności sponsora w każdej stacji telewizyjnej
bCGMLKmr
Gnat
miesiąc temu
Ułaskawiał mafiozów (Sobotko)jak Wałęsa(Słowik)
Wilk
miesiąc temu
Pierwsza zasada powinna być taka że żaden były prezydent niepowinnien krytykować obecnego. Bo sami też poza podpisywaniem tego co ich partia rodzima podsuwala i pokazywaniem sie nic nierobili przez czas swojej prezydentury a teraz biorą za te kilka lat dość poważna sumę w formie emerytury. Ciekawe jak by mieli brać emeryturę dopiero jak dozyja wieku jaki obowiązuje każdego Polaka to czy by tak się wypowiadali. I niepisze tego bo jestem za PiS czy PO poprostu wkurza mnie ze każdy z nich krytykuje innych chociaż jak byli u władzy to też nic nierobili
Najnowsze komentarze (70)
ola
miesiąc temu
Za ciebie to było super ty marnocina komusza
ASA
miesiąc temu
NACHLAŁEŚ SIĘ KOMUSZA KUR WO ŻE BREDZISZ ?
Defekt Muzgó
miesiąc temu
Wybory znowu będą tu, kłamstwa kolejny raz...
Destylat
miesiąc temu
Spożywanie nadmiernej ilości alkoholu prowadzi do destabilizacji kraju prezydent kieliszek ostrzega
Alkohol
miesiąc temu
Pijaczyna się znowu odezwał, on nigdy nie był trzeźwy
Marian
miesiąc temu
pis podobnie jak kosciół katolicki powinien być zdelegalizowany !!!
Oburzona
miesiąc temu
Śmiechu warte mil pan swój czas i możliwości ale nie wykorzystał.pan tego tak więc moim zdaniem nie powinien pan w tej sprawie zawierać głosu nie sobie pan przypomni jak to było u pana podczas wyboru bo jak pamiętam to nie był wolny wybór sedziego
Polak
miesiąc temu
Wybrał tak samo Prezydent Duda co chodzi. Raz na zawsze skończyć z mafią sędziowską.
bCGMLKmj
elear
miesiąc temu
"reklama" ...
rety
miesiąc temu
Kwachu -"destylacja",mleczny brat "Flaszki" Głódzia.
444
miesiąc temu
Zdrowy czy choroba filipińska ?
Cierpliwy
miesiąc temu
Widać wena twórcza dopadła AK , proponuję żeby wypożyczył sobie widea i nagrania z czasów jego sprawowania władzy i cierpliwie czekam na jego komentarze i opinie . Żeby krytykować rodacy sami musimy cacy , CACY .
dziadek
miesiąc temu
w pijackim widzie widzi się inaczej
dziadek
miesiąc temu
w pijackim widzie widzi się inaczej
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić