o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Andrzej Duda odwiedził Gruzję. Padła ważna deklaracja dot. Unii Europejskiej

16
Podziel się

Andrzej Duda kontynuuje podróże. Tym razem zawitał do Gruzji. Podczas wizyty w tym kraju deklarował, że Gruzini mają w Polsce i Polakach "pewnego sojusznika". Ponadto w trakcie uroczystości ważną deklarację złożyła prezydent Gruzji Salome Zurabiszwili.

Andrzej Duda odwiedził Gruzję. Padła ważna deklaracja dot. Unii Europejskiej
Andrzej Duda (PAP)
bEDfmxmJ

Podczas wizyty w Gruzji prezydent Andrzej Duda uczestniczył w obchodach Święta Niepodległości tego kraju. W trakcie uroczystości mówił m.in. o relacjach Polska - Gruzja.

Chociaż między Warszawą a Tbilisi jest przeszło 2 tysiące kilometrów, to mało jest państw i narodów tak sobie bliskich jak nasze - zaznaczał Andrzej Duda.
bEDfmxmL

Deklarował też, że Polacy są pewnymi sojusznikami Gruzinów. - W Polsce i Polakach macie zawsze pewnego sojusznika, który będzie wszelkimi swoimi możliwościami stawiał się za Gruzją oraz promował integrację Gruzji ze strukturami euroatlantyckimi - przyznawał prezydent RP.

Gruzini, czekamy na was w zjednoczonej Europie, bo od wieków jesteście częścią jej dziedzictwa. Gruzini, czekamy na was w NATO, bo jesteście dumnym i dzielnym narodem, który zasługuje na bezpieczeństwo i na możliwość spokojnego budowania swojego dobrobytu. Jeszcze raz podkreślam, że macie w Polsce przyjaciela, który was na tej ścieżce będzie nadal wspierał - kontynuował.
bEDfmxmR

Unia Europejska. Jasne stanowisko prezydent Gruzji

Prezydent Gruzji Salome Zurabiszwili w trakcie uroczystości jasno podkreśliła, że do 2024 roku Gruzja chciałaby dołączyć do Unii Europejskiej.

Do tego jest jeszcze trudna droga, trzeba pokonać bardzo dużo wyzwań. To wymaga od nas większego poświęcenia, konsekwencji, profesjonalizmu i postawienia interesów państwa ponad wszystko inne - podkreśliła Salome Zurabiszwili.
bEDfmxmS
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDfmxnm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(16)
Lux
miesiąc temu
Śmieszne, prawda. Razem ze swoimi kolesiami wyprowadza Polskę z UE a chce popierać Gruzję w sprawie wejścia do UE. Jakieś rozdwojenie.
Baca
miesiąc temu
Czy podziękował naszym gruzińskim przyjaciołom: Józefowi Stalinowi oraz jego kumplowi Ławrientijowi Berii? Dwóm bohaterom gruzińskim? Warto ich pośmiertnie odznaczyć.
maliniak
miesiąc temu
Kto mu dał pozwolenie na wypowiadanie się w imieniu UE? To ostatnia osoba, która nic nie może i szarga na każdym kroku dobre imię UE! Jego trzeba ubezwłasnowolnić!
bEDfmxnn
Taktyk
4 miesiące temu
ten PISowski prezydent bedac w Turcji podpisal umowe na kupno Dronow Tureckich z uzbrojeniem, nie dziwie sie bo PISiory i ich nieRzad nie potrafi w 38 milijonowym kraju wyprodukowac swojego Narodowego Drona z uzbrojeniem+ hahaha
Zyczzenie
4 miesiące temu
Ma tyle do gadania co nic.
Dorcia
4 miesiące temu
Dlaczego ta osoba wypowiada się za Polaków to już jest bezszczelnosc niech mówi za siebie bo ja jestem np. innego zdania. A tak najlepiej żeby nigdzie nie zabierał głosu bo tylko ośmiesza ten piękny nasz kraj - dojne krowy i byki
Wonn
4 miesiące temu
KŁAMSTWO na gębie. Nic więcej. No Żulczyk prawdę mówi
Miś_Ryś
4 miesiące temu
Kto to jest?
taki ktoś
4 miesiące temu
NIE podpisywałem miało być mam klawiaturę w opozycji w stosunku do moich palcy.
taki ktoś
4 miesiące temu
Nie przypominam sobie bym udzielał im wsparcia a jestem od pokoleń Polakiem panie Duda tak jak nigdy za PRL i podpisywałem listy z zawołaniem ręce precz od Kuby w przeciwieństwie do wielu opozycjonistów szkoda że te listy nie zachowały się do dzisiaj było by wesoło.
Ja:)
4 miesiące temu
Od kiedy sojusz Polski z Gruzją ? Frazesy
Ala
4 miesiące temu
Mów za siebie, moze ty jestes ich sojusznikiem
Anna
4 miesiące temu
Nie wiem czy Polacy znają tak naprawdę Gruzinów.Sa bezwzględni.
bEDfmxnf
Art
4 miesiące temu
Adrian zamiast zadbać o elektorat to ujeżdża po Rebeliach i zieje ogniem nienawiści na wielkiego sąsiada.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić