o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KGG
|

Na paznokciu miała czarny znak. Kosmetyczka uratowała jej życie

17
Podziel się

Znana manikiurzystka z USA, Jean Skinner zaobserwowała dziwną zmianę na paznokciu swojej klientki. Jak się okazało ta ciemna, podłużna skaza na płytce paznokcia była symptomem rzadkiego typu nowotworu.

Objaw czerniaka na paznokciu
Objaw czerniaka na paznokciu (Facebook)
bErjYqad

Skaza na paznokciach może oznaczać rozwój czerniaka

Jean Skinner podczas wywiadu dla News.com opowiedziała historię jednej ze swoich klientek. Kiedy manikiurzystka zobaczyła paznokcie kobiety, jej uwagę od razu przykuł czarny pasek na paznokciu kciuka. Ta zmiana wydała się jej podejrzana i poleciła kobiecie jak najszybciej udać się do lekarza. Znak na paznokciu okazał się objawem czerniaka. Jean udostępniła na Facebooku zdjęcie płytki paznokcia swojej klientki jako ostrzeżenie dla osób, u których również pojawiły się nienaturalne zmiany na paznokciach.

bErjYqaf

Niestety nowotwór rozprzestrzenił się również na węzły chłonne, a lekarze nie mają dla kobiety dobrych wieści. Kosmetyczka apeluje o uważne obserwowanie swoich paznokci i nie lekceważenie żadnych zmian ich wyglądzie.

"Każda najdrobniejsza zmiana nie powinna być zlekceważona. Pamiętajmy, by obserwować paznokcie również starszych osób. Ci, ze względu na wiek, mogą wielu zmian nie zauważyć. Wczesna diagnoza może uratować komuś życie” - ostrzega Jean Skinner.

Czerniak atakujący płytkę paznokcia to bardzo rzadki rodzaj raka. Tego rodzaju skaza pojawia się zazwyczaj na kciuku lub na dużym palcu stopy. Symptomy tej choroby są często nieoczywiste i wiele osób je bagatelizuje.

bErjYqal

Objaw czerniaka to na początku mała plamka, którą można pomylić z krwiakiem. Ta skaza różni się od krwiaka tym, że nie przemieszcza się wraz ze wzrostem paznokcia i zazwyczaj nie zmienia swojej barwy. Najczęściej tego typu zmianie nie towarzyszy żaden ból.

W celu postawienia diagnozy należy poddać się testom mikologicznym. Jeżeli to badanie nie wykaże w zmianie obecności grzybów, należy skonsultować się z onkologiem, który może zlecić badanie histopatologiczne i zdobienie zdjęcia paznokcia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErjYqaG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(17)
Baba
2 miesiące temu
Od 30stu lat tak mam na każdym pazurze i żyje.
Nowa
2 miesiące temu
A jak się zdobi zdjecie paznokcia?
Ele_Ctra
2 miesiące temu
Kilka dni temu przychodnia ustaliła że będę miałam teleporadę u dermatologa,oczywiście odmówiłam bo jak można telefonicznie badać pacjenta zwłaszcza w przypadku dermatologa.
bErjYqaH
znafca
2 miesiące temu
mi to wygląda na uszkodzony sterownik matrycy. ma bad pixele w linii prostej. to oczywiste
Jonasz
2 miesiące temu
"Pani doktor oddzwoni do pani za kilka godzin, proszę czekać przy telefonie","Nie mogę pani przyjąć bo jest już pani szósta ,a ja przyjmuję tylko pięciu pacjentów dziennie" "Nie przyjmę pani, bo jestem po dyżurze i jestem taka zmęczona,że nawet nie wiem jak się nazywam" (a pod gabinetem prywatnym,w innej przychodni ,za 200 zł,pani doktor już jest zrelaksowana, miła i wszystko sobie przypomina, łącznie z nazwiskiem) "Pani Wandziu, proszę zadzwonić do tego pacjenta "na jutro" z 10 rano i umówić na termin za trzy miesiące!!! (a już ciszej)"Dobrze ciociu , to tak jak mówiłam,jutro rano na 9:50 tylko pamiętaj, na czczo....." Znacie to? Nasza służba zdrowia.
Jan
2 miesiące temu
Odgrzewane artykuły nędznych dziennikarzy może napiszcie jakąś nową historię.
Hebe
2 miesiące temu
Jak chcesz po plotkować, to tylko wejdź na internet
Dr Szpile
2 miesiące temu
Najlepiej przez teleporade
Adam
2 miesiące temu
Nie wiecie dlaczego obecnie wprowadza się zniesienie obostrzen pandemicznych. ? To proste. Dwie imprezy sportowe ,mistrzostwa piłki nożnej i olimpiada w Japonii. Teraz Pandemia odpuściła jak na ubiegłoroczne wybory prezydenckie. Jak tu nie kojarzyć tych zdarzeń z manipulacją obostrzeniami pandemicznymi. Robią nas w balona ,mają nas za ciemniaków, nie dajmy się bo inaczej skończymy jak narody trzeciego świata. Oni krok po kroku nam zakładają nowe przepisy . Teraz kod QR oraz inne paszporty covidowe,które mają nas podzielić. To segregacja ludzi nie zgodna z konstytucją. Popatrzcie, tak opozycja krzyczała KONSTYTUCJA ,A teraz milczą, bo nie chce się narazić koncernom farmaceutycznym i masonerii ,która to wszystko zorganizowała.
A ja
2 miesiące temu
nie mam paznokci. Obgryzłem z powodu niemożności.
Ala
2 miesiące temu
Mnie wczoraj do Poradni Alergologicznej zapisano na teleporadę. Chore !
Gizela
2 miesiące temu
Pierdolenie jakiegoś pismaka o czerniaku.. To jest dramatyczne zaburzenie ierwiastkoq w organizmie.. Źle samopoczucie już daje znak te coś nie tak.. Brałam specjalnie ro ione witaminy i mikroelementy było tego 21 pozycji biorę to już dwa lata i dodatkowo kupuję produkty dr. HITTICH
Ola
2 miesiące temu
Znak jak znak, ale ten brud za paznokciem.... Fe
bErjYqaz
Kik
2 miesiące temu
To nie ludzie bagatelizują objawy tylko lekarze powiedzą poobserwujemy to jeszcze trochę może zniknie itp
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić