Jan Manicki
Jan Manicki| 
aktualizacja 

Angela Merkel ma prośbę do Niemców na święta. Nie będą szczęśliwi

13

Niemiecka kanclerz Angela Merkel zaapelowała do swoich obywateli, aby unikali odwiedzania członków rodziny w okresie świątecznym. Zasugerowała, by zamiast tradycyjnych spotkań, zobaczyć się z rodziną przez internet. Zauważyła przy tym, że od dawna święta spędzają w ten sposób niemieccy wojskowi, stacjonujący poza granicami kraju.

Angela Merkel ma prośbę do Niemców na święta. Nie będą szczęśliwi
Niemiecka kanclerz Angela Merkel zaapelowała aby zobaczyć się z rodziną na święta przez internet (Getty Images)

Wprowadzone niedawno w Niemczech nowe obostrzenia mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Kraj zmaga się z lawinowym wzrostem infekcji COVID-19. Komentatorzy zarzucają Merkel, że nie poradziła sobie z drugą falą epidemii.

To, co czeka wielu z nas w czasie świąt Bożego Narodzenia, jest czymś zwyczajnym dla osób przebywających na zagranicznych misjach – powiedziała w sobotę niemiecka kanclerz.

Angela Merkel apeluje. Zaleca wideorozmowy z rodziną

Merkel w emocjonalnym apelu zwróciła się do Niemców by przed Bożym Narodzeniem i Nowym Rokiem unikali niepotrzebnych podróży. Wezwała także do ograniczenia kontaktów społecznych do absolutnego minimum. Zalecenia są podyktowane prognozami ekspertów, którzy ostrzegają przed wzrostem liczby infekcji w okresie świątecznym.

Żołnierze stacjonujący z dala od domu aby zapewnić bezpieczeństwo naszej ojczyźnie, wiedzą, co to znaczy mieć ograniczony kontakt z bliskimi. Nie mogą zobaczyć się z rodziną przez długi czas i jedyną formą oglądania bliskich jest dla nich wideorozmowa na Skypie – powiedziała Merkel.

Koronawirus w Niemczech. Wprowadzono całkowity lockdown

Niemcy odnotowały w sobotę ponad 31 tys. nowych infekcji i 702 zgonów z powodu koronawirusa. Jak podał zajmujący się chorobami zakaźnymi Instytut Roberta Kocha (RKI), liczba infekcji jest dwukrotnie więcej niż 15 grudnia. 16 grudnia w Niemczech wprowadzono całkowity lockdown, który ma potrwać do 10 stycznia.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić