aktualizacja 

Niebezpieczna choroba w Niemczech. Ofiarami głównie mężczyźni

280

Instytut Roberta Kocha ostrzega przed wzrostem zachorowań na niebezpieczną chorobę weneryczną. Tylu zakażeń nie było od 2001 roku.

Niebezpieczna choroba w Niemczech. Ofiarami głównie mężczyźni
W Niemczech zaobserwowano drastyczny wzrost zachorowań na kiłę. (Getty Images)

Instytut Roberta Kocha podał niepokojące dane. Okazuje się, że pierwszy raz od 2001 roku zaobserwowano drastyczny wzrost zachorowań na kiłę. W tym roku zarejestrowano już 6400, co zwłaszcza na sytuację związaną z COVID-19 jest wysokim wynikiem.

Liczba zachorowań zaczęła spadać w 2001 roku. Wtedy właśnie powołano do życia program, którego celem było zminimalizować liczbę zakażeń. W 2019 roku zanotowano naprawdę wysoki wynik zachorowań na kiłę - 7889. Takie liczby padały jeszcze przed 2001 rokiem.

Najwięcej zachorowań zaobserwowano w Berlinie. Szczególnie niepokojące są wyniki z dzielnicy Friedrichshain-Kreuzberg, tam zakaziły się już 93 osoby. Równie niepokojąca sytuacja jest w Hamburgu, który zaraz po Berlinie jest na drugim miejscu w ilości zakażeń.

Najczęściej ofiarami kiły padają mężczyźni. Jak podaje Instytut Roberta Kocha, najczęściej są to osoby homoseksualne i biseksualne. Zakażenie często pojawiało się u osób żyjących z wirusem HIV.

Kiła jest chorobą uleczalną, leczy się ją antybiotykami. Ważna jest jednak szybka diagnoza, jeśli leki nie zostaną podane, choroba może prowadzić do uszkodzeń mózgu.

Zobacz także: Zobacz też: Czy Polska i Węgry utrzymają sojusz ws. budżetu UE? "Orban jest oportunistą"
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić