o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
MMC
|

Niebezpieczna choroba w Niemczech. Ofiarami głównie mężczyźni

164
Podziel się

Instytut Roberta Kocha ostrzega przed wzrostem zachorowań na niebezpieczną chorobę weneryczną. Tylu zakażeń nie było od 2001 roku.

Niebezpieczna choroba w Niemczech. Ofiarami głównie mężczyźni
W Niemczech zaobserwowano drastyczny wzrost zachorowań na kiłę. (Getty Images)
bDIxqvqt

Instytut Roberta Kocha podał niepokojące dane. Okazuje się, że pierwszy raz od 2001 roku zaobserwowano drastyczny wzrost zachorowań na kiłę. W tym roku zarejestrowano już 6400, co zwłaszcza na sytuację związaną z COVID-19 jest wysokim wynikiem.

Liczba zachorowań zaczęła spadać w 2001 roku. Wtedy właśnie powołano do życia program, którego celem było zminimalizować liczbę zakażeń. W 2019 roku zanotowano naprawdę wysoki wynik zachorowań na kiłę - 7889. Takie liczby padały jeszcze przed 2001 rokiem.

bDIxqvqv

Najwięcej zachorowań zaobserwowano w Berlinie. Szczególnie niepokojące są wyniki z dzielnicy Friedrichshain-Kreuzberg, tam zakaziły się już 93 osoby. Równie niepokojąca sytuacja jest w Hamburgu, który zaraz po Berlinie jest na drugim miejscu w ilości zakażeń.

Najczęściej ofiarami kiły padają mężczyźni. Jak podaje Instytut Roberta Kocha, najczęściej są to osoby homoseksualne i biseksualne. Zakażenie często pojawiało się u osób żyjących z wirusem HIV.

bDIxqvqB

Kiła jest chorobą uleczalną, leczy się ją antybiotykami. Ważna jest jednak szybka diagnoza, jeśli leki nie zostaną podane, choroba może prowadzić do uszkodzeń mózgu.

Zobacz także: Zobacz też: Czy Polska i Węgry utrzymają sojusz ws. budżetu UE? "Orban jest oportunistą"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDIxqvqC
bDIxqvqW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(164)
JAA
3 miesiące temu
Łdnie ich ubogacili
killon
3 miesiące temu
Chwila chwila czy to przypadkiem Kaczyski nie mówil ze POntoniarze przywoza choroby do Europy? No tak a makrela chciala nam podrzucac tych co sie do niczego nie nadaja wpierw wybierajac sobie tych lepszych a reszte do Europy srodkowo-wschodnie w ramach praworzadnosci i relokacji!
...!
3 miesiące temu
To Niemcy - ten naród nadludzi - też chorują ...?!
bDIxqvqX
Mama
3 miesiące temu
Galopująca gruźlica i choroby weneryczne to normalne u Ukraińców. Nie ma się co dziwić że doszło już do Berlina. Taka prawda
Obserwator
3 miesiące temu
Więcej wstrzemięźliwości i wierności między partnerami a nie będzie kiły Ani mogiły 🤪
Najnowsze komentarze (164)
asad
2 miesiące temu
Ubogacenie?
Harry
2 miesiące temu
Więcy inżynierow i lekarzy, więcy !
Gienek
2 miesiące temu
No i co z tego ?
Sara
2 miesiące temu
Wystarczą bliskie kontakty na portalach randkowych, by ,,COŚ ZŁAPAĆ"
asw
2 miesiące temu
mja nauczyciela jak usłyszała od kolegi na lekcji wychowawczej słowo ,,syf'' kazała go znaleść w słowniku. jak nie ma słowa to słowoo nie istnieje .tak muwiła
Antoś
2 miesiące temu
Niemcy zamiast zająć się pasożytami, bakteriami, krętkami, prątkami, grzybicami, wirusami, ściągniętymi z całego świata, to ciągle "przychrzaniają się" do Polaków?
Roszpunka
3 miesiące temu
Na Ukrainu unas to normu
:))
3 miesiące temu
AA tylu Polaków na saksach Niemczech Koniecznie powinni przed wjazdem do Polski okazać dokument potwierdzający że nie mają syfa By nie przywlekli tego do polski!
bDIxqvqP
Antoni
3 miesiące temu
Od którego roku Ukraińcy na masową skalę zaczęli wyjeżdżać do pracy w Niemczech? Kiedy nasi rządzący przedstawią skalę zarażeń w Polsce?
Koko
3 miesiące temu
Zgadzam się. Najlepszy lek to co noc ten sam tyłek.
pytanie
3 miesiące temu
Co to na zdjęciu? Spiralki?
B2B
3 miesiące temu
Szybki efekt przymusowego usunięcia z Wikipedii i innych stron informacji o środowiskach szczególnie podatnych na choroby weneryczne. Bo przecież taka informacja, choć prawdziwa, powoduje utrwalanie w społeczeństwie "negatywnych stereotypów".
ANTONIO
3 miesiące temu
przyjmiemy wszystkich .....
Sabat
3 miesiące temu
Jak się współzyje z kim popadnie i gdzie popadnie to sie ma choroby weneryczne :( Najlepszy lek to stały partner\ka .
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić