Jan Manicki
Jan Manicki| 
aktualizacja 

Angela Merkel nie napije się piwa. Została "ukarana"

9

Niemiecki rząd wprowadził surowe obostrzenia sanitarne, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Od 2 listopada zamknięte będą m. in. lokalne gastronomiczne. To nie spodobało się właścicielom jednego z berlińskich pubów, którzy postanowili "ukarać" niemiecką kanclerz Angelę Merkel.

Angela Merkel nie napije się piwa. Została "ukarana"
Angela Merkel trafiła na czarną listę jednego z berlińskich pubów (Getty Images)

Angela Merkel nie napije się w ich lokalu piwa. Tak zdecydowali właściciele ikonicznego berlińskiego pubu Ständige Vertretung (niem. Stałe Przedstawicielstwo). Szefostwo lokalu uznało niemiecką kanclerz za persona non grata.

Angela Merkel "ukarana". Nie napije się piwa w berlińskim lokalu

Właściciele pubu poinformowali o swojej decyzji w filmie na Facebooku. Na nagraniu podkreślili, że niemiecki rząd nie przygotował się na drugą falę COVID-19, w przeciwieństwie do lokali gastronomicznych, które zadbały o bezpieczeństwo swoich klientów. Oprócz Angeli Merkel niemile widziani w Ständige Vertretung będą także: wicekanclerz Olaf Scholz, burmistrz Berlina Michael Müller, prezydent Bawarii Markus Söder oraz berlińska minister zdrowia Dilek Kolat.

Właściciele lokalu dodali jednak, że gdyby Angela Merkel zechciała przyjść do ich lokalu, chętnie porozmawiają z nią o wprowadzanych w kraju obostrzeniach.

"Stałe Przedstawicielstwo". Ikoniczny pub w Berlinie

Pub Ständige Vertretung został założony w 1997 roku przez dwóch karczmarzy z Bonn. Położony jest w pobliżu stacji kolejowej Friedrichstraße w dawnym Berlinie wschodnim, skąd odjeżdżały pociągi do Bonn, ówczesnej stolicy Niemiec Zachodnich. Nazwa lokalu nawiązuje do przedstawicielstwa dyplomatycznego RFN na terenie NRD.

Obecni właściciele prowadzą pub od 2017 roku.

Obejrzyj także: Koronawirus w Niemczech. Sukces walki z pandemią? "Bezpieczniej niż w Polsce"

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić