Asystentka pobita w szkole przez 5-latka. Ogromne odszkodowanie

2

Brytyjski sąd ogłosił wyrok w sprawie pobicia 44-letniej asystentki nauczyciela, która została "uderzona, uszczypnięta i kopnięta" kilka razy przez 5-letniego chłopca w zerówce. Kobieta otrzyma ponad 140 tys. funtów (ok. 790 tys. zł) odszkodowania.

Asystentka pobita w szkole przez 5-latka. Ogromne odszkodowanie
Zdjęcie ilustracyjne (Pexels)

Do incydentu doszło w marcu 2017 roku. Od tego czasu asystentka nauczyciela nie wróciła do pracy z dziećmi w szkole w zachodnim Londynie, gdyż nadal cierpi na zespół stresu pourazowego i depresję. 44-letnia Aleksandra Aukett podczas chodzenia musi podpierać się kulami.

Asystentka nauczyciela twierdzi, że po ataku 5-letniego chłopca cierpi na "chroniczne bóle". Pokrzywdzona złożyła pozew przeciwko London Borough of Hillingdon - lokalnemu organowi odpowiedzialnemu za nadzorowanie szkoły.

Nadal mam ograniczenia. Nie zbliżam się do poziomu mobilności, sprawności i zdrowia, na jakim byłam przed wypadkiem - mówił kobieta w sądzie.

Adwokat Aleksandry Aukett powiedziała w sądzie, że 5-latek najpierw zaatakował inne dziecko. Kiedy asystentka poprosiła, by reszta dzieci przeniosły się w inne miejsce chłopiec rzucił się na nią na korytarzu, uderzył w klatkę piersiową, zaczął ją szczypać, a następnie kopnął ją "w biodro, pachwinę i nogi".

5-letni chłopiec opisany jako "duży jak na swój wiek" spowodował u kobiety urazy dolnego odcinka kręgosłupa, klatki piersiowej oraz długotrwały stan zapalny.

W trakcie procesu wyszło na jaw, że chłopiec miał już wcześniej inny incydent związany z "fizyczną napaścią na innych uczniów i personel". Prawniczka 44-latki argumentowała, że "do przewidzenia było to, że dziecko może poważnie zranić albo innego ucznia, albo jednego z nauczycieli".

Właśnie zakończył się proces w tej sprawie. Sąd stanął po stronie pokrzywdzonej i nakazał lokalnemu organowi odpowiedzialnemu za nadzorowanie szkoły wypłacić jej 140 tys. funtów odszkodowania, a także pokryć rachunki jej prawników.

Zobacz także: Ilu jeszcze Ukraińców może przyjąć Polska? Specjalista szacuje liczby
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić