Kamil Niewiński| 
aktualizacja 

Atak na Izrael. Niepokojące, co się dzieje w arabskiej części Berlina

Atak Hamasu na Izrael ma swoje konsekwencje nie tylko w samym centrum konfliktu. Sieć obiegły niepokojące obrazki z Niemiec. Poparcie dla brutalnych działań swoich rodaków postanowili pokazać mieszkający w Berlinie Palestyńczycy, którzy zaczęli świętować ofensywę na ulicach.

Atak na Izrael. Niepokojące, co się dzieje w arabskiej części Berlina
Euforia Palestyńczyków na ulicach Berlina (Instagram, @samidoun_deutschland)

Rozpoczęty porankiem 7 października atak palestyńskiego Hamasu na Izrael okazał się kompletnym zaskoczeniem, a przede wszystkim gigantyczną eskalacją konfliktu, która realnie może przerodzić się w prawdziwą wojnę - mówi o tym zresztą premier Izraela Benjamin Netanjahu.

Wydarzenia z Izraela oraz Strefy Gazy obiegają świat i wywołują naprawdę wiele emocji. Z bestialskiego ataku Hamasu uradowani wydają się być sami Palestyńczycy, dla których obecnie trwający atak jest nie aktem terroryzmu, a zemstą.

Sytuacja pomiędzy obiema stronami konfliktu jest bardzo skomplikowana i sięga dziesiątek lat wstecz.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Scholz robi Niemcom krzywdę". Polityk zdradza zakulisowe rozmowy

Atak Hamasu na Izrael. Palestyńczycy świętują na ulicach Berlina

Z uwagą warto na przykład obserwować to, co dzieje się obecnie w Berlinie, w szczególności w arabskiej dzielnicy Neukölln. Obserwatorzy mówią wręcz o euforii, jaką można ujrzeć na ulicach.

Znaleźć można na nich osoby z flagami Palestyny, które razem świętują obecną sytuację w konflikcie.

W najbardziej arabskiej dzielnicy Berlina, Neukölln wybuch radości. Na ulice wylęgli ludzie z flagami Palestyny, sprzedawcy rozdają przechodniom słodycze za darmo - relacjonuje na platformie X dziennikarz Cezary Gmyz.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Główny reporter dziennika Tagesspiegel Julius Betschka informuje zaś, że władze Berlina postanowiły wzmocnić obecność policji na ulicach. Istnieją bowiem spore obawy, że obecne nastroje mogą popchnąć cieszących się na tę chwilę Palestyńczyków do rozpoczęcia na mniejszą bądź większą skalę ataków na Izraelczyków mieszkających w Berlinie. Dodatkowo zwiększono ochronę instytucji żydowskich w stolicy Niemiec.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić