Karolina Woźniak| 

Australia. Morderca aresztowany po 32 latach

48

49-letni Scott White został oskarżony o morderstwo sprzed 32 lat. Mężczyzna został aresztowany w Sydney w Australii w związku ze śmiercią Scotta Johnsona, 27-letniego amerykańskiego matematyka, który został zepchnięty z klifu.

49-letni mężczyzna został aresztowany i oskarżony o zamordowanie Scotta Johnsona w 1988 roku.
49-letni mężczyzna został aresztowany i oskarżony o zamordowanie Scotta Johnsona w 1988 roku. (YouTube)

W 1988 roku uznano tę śmierć za samobójstwo. Według mieszkańców policja nie zainteresowała się sprawą, ponieważ ofiara była innej orientacji seksualnej. Jednak po dochodzeniu, dopiero w 2017 roku sprawę zakwalifikowano jako morderstwo.

Australia. Morderca aresztowany po 32 latach

Uznano wtedy, że Johnson został zaatakowany i zrzucony z klifu w wyniku szarpaniny. Powodem kłótni była orientacja seksualna ofiary - Scott był homoseksualistą. 49-letni napastnik został aresztowany we wtorek. Mężczyźnie odmówiono zwolnienia za kaucją, a zarzuty usłyszy w czwartek w sądzie Parramatta.

Brat ofiary, Steve Johnson powiedział, że wielokrotnie przyznawał, że nie wierzy, żeby jego brat popełnił samobójstwo. Mężczyzna od wielu lat poszukiwał prawdy i chciał sprawiedliwości. Komisarz policji z Nowej Walii, Mick Fuller powiedział we wtorkowym oświadczeniu, że poinformowanie Steve'a o aresztowaniu było "wielkim wydarzeniem".

Przez te kilka lat Steve tak bardzo walczył, że jestem zaszczycony, że mogłem pomóc mu wywalczyć sprawiedliwość - dodał.

Komisarz powiedział również, że "to rodzina Johnsonów zainspirowała jego i cały zespół Strike Force Welsford, który był pod przewodnictwem głównego inspektora Petera Yeomansa" i gdyby nie oni "nie byłoby ich tam, gdzie są dzisiaj".

Zobacz także: "Zabawa w chowanego". Tak powstawał nowy film braci Sekielskich

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić