Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JKM
|

Migranci przedostają się przez Polskę na Zachód. Niemieckie media rozżalone

385
Podziel się

Od początku roku ponad 4300 migrantów z Iraku, Syrii, Jemenu i Iranu przedostało przez Polskę do Niemiec. Nasz zachodni sąsiad zauważa, że to element rozgrywki politycznej Aleksandra Łukaszenki. Niemieckie media jednak żal do polskich władz, że nie zatrzymują migrantów u siebie w kraju. – Rząd w Warszawie pozwala tym, którzy już przekroczą granicę, swobodnie podróżować przez terytorium Polski – pisze Bild.

Migranci przedostają się przez Polskę na Zachód. Niemieckie media rozżalone
Na polsko-białoruskiej granicy koczują setki migrantów (Getty Images, Maciej Moskwa)
bELdUkjV

Kryzys migracyjny na polsko-białoruskiej granicy wywołało nałożenie przez Unię Europejką sankcji na reżim Aleksandra Łukaszenki. Białoruski dyktator rozpoczął w odwecie ściąganie do kraju migrantów, którzy chcieliby dostać się do Europy. Jak odnotowuje niemiecka policja, liczba nielegalnych przybyszy rośnie lawinowo.

Od stycznia do lipca 2021 roku przez polską granicę do Niemiec trafiło zaledwie 26 migrantów. W sierpniu było to już 474 osób, a we wrześniu – 1914. Według szacunków policji federalnej, w październiku liczba ta już została przekroczona.

Osoby przybywające do Niemiec nie są uchodźcami. To głównie młodzi ludzie z Bliskiego Wschodu, zwabieni do Mińska przez Aleksandra Łukaszenkę. Dyktator wykorzystuje ich jako swojego rodzaju broń przeciwko Zachodowi – zauważa "Bild".
bELdUkjX

Niemcy rozżaleni działaniem polskiego rządu. Chodzi o nielegalnych migrantów

Niemiecka gazeta zauważa, że Polska uniemożliwia nielegalnym migrantom przekraczanie granicy. "Bild" dodaje, że wielu z nich koczuje na mrozie w strefie przygranicznej.

Jednocześnie wydaje się, że rząd w Warszawie nie ma nic przeciwko, aby ci migranci, którzy już dostali się do Polski, swobodnie podróżowali przez terytorium kraju w kierunku niemieckiej granicy – podkreśla brukowiec.
bELdUkkd

Niemiecka gazeta twierdzi, że zgodnie z prawem unijnym, do czasu podjęcia odpowiednich decyzji administracyjnych Polska powinna zakwaterować nielegalnych migrantów u siebie. "Bild" pisze także, że ośrodki dla azylantów w Niemczech powoli się zapełniają. W ostatnim czasie zwiększono w nich liczbę miejsc do 4600, rozstawiając ogrzewane namioty.

Mamy obecnie zakwaterowanych 2600 osób. To nie jest dramatyczna sytuacja, ale nie jest łatwo – mówi szef centralnego urzędu imigracyjnego w Eisenhüttenstadt Olaf Jansen.

Płot na granicy z Białorusią. Ma być wyposażony w czujniki ruchu

"Bild" zauważa także, że polskie władze zapowiedziały budowę umocnionego ogrodzenia na granicy z Białorusią. Minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński stwierdził, że solidny płot będzie wyposażony systemu nadzoru i czujniki ruchu.

bELdUkke

Tymczasowa zapora z drutu kolczastego na polsko-białoruskiej granicy powstała pod koniec sierpnia. Rozstawiali ją żołnierze i strażnicy graniczni.

Zobacz także: Dlaczego migranci nie chcą przyjechać do Polski?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELdUkky
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(385)
Nuśka
1 tyg. temu
To nie Polska ich zapraszała. Oni dostali zaproszenie od pani Merkel i chcą z niego skorzystać. Ponieważ naszą granicę forsują nielegalnie, więc staramy się ich, zgodnie z prawem, zatrzymać. A tych, którzy już się u nas znaleźli i chcą dalej, nie będziemy wyłapywać i więzić. U nas, proszę państwa, panuje demokracja, wolność i praworządność.
Mix
1 tyg. temu
Hitler chciał mieć jedną rasę a ma teraz samych kolorowych. Dziwne jest to ze zdrowym pelnym energii uchodźcom tym ciemnym daje sie wszystko niech leżą nic nie robią same rozboje i kradzieże a polacy muszą za, granicą zapier... Nam nikt nic nie da za darmo. Tez bym z Polski uciekla bo tu bieda brak pracy i dyskryminacja. Pis dba o pewną grupę by na nich glosowali a reszta moze przymierac glodem.
Mati
1 tyg. temu
Uciekają z krajów mężczyźni. A,gdzie walka o wolność za, swój kraj. To jest zdezertowanie. A za to jest kara śmierci.
bELdUkkz
Śmiech imigra...
1 tyg. temu
Dobrze robi polski rząd że przepuszcza ich dalej, bo sam nie potrafi nic dla imigrantow zrobić, tylko zastrasza , jak podłym i ciężkim krajem do życia jest Polska
Ramzes
1 tyg. temu
To nie sa uciekinierzy, to dezerterzy!
Jan
1 tyg. temu
Dlaczego Polacy maja zatrzymac u siebie migrantow skoro oni chca do Niemiec.To sie nazywa demokracja.
obywatel
1 tyg. temu
Niemcy niech mają pretensje do totalnej opozycji która pomaga Lukaszence
mur
1 tyg. temu
Niemcy rozzaleni. Nich po prostu pomoga budowac mur (dla ich dobra)
Hanka M Lubin
1 tyg. temu
Łatwo sobie niektóre sprawy dopowiedzieć!Otóż Łukaszenkę prześladowała Unia ,w tym i Polska ,więc on wymyślił ten sposób,by się zemścić!Mądry?No,jasne!
Żyd
2 tyg. temu
A każdy z nich ma pod pachom koran.. OBY TAK DALEJ
Zonk
2 tyg. temu
To jest niesamowite ze wszyscy wiedza ze to najazd byczków z Arabii ale nikt nie chce ( nie może ? ) podjąć poważnych kroków
Helga
2 tyg. temu
Herzlich Wilkommen :) jest takie powiedzenie mądry Niemiec a głupi . Coś w tym jest
imigrant
2 tyg. temu
Tusk ma rozdwojenie jaźni. Nie wolno go dopuścić do rządzenia.
bELdUkkr
Zyta
2 tyg. temu
Powinniśmy podstawić autokary i przewieź te osoby pod niemiecką granicę,tam chcą się dostać.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić