Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Migranci przedostają się przez Polskę na Zachód. Niemieckie media rozżalone

384
Podziel się:

Od początku roku ponad 4300 migrantów z Iraku, Syrii, Jemenu i Iranu przedostało przez Polskę do Niemiec. Nasz zachodni sąsiad zauważa, że to element rozgrywki politycznej Aleksandra Łukaszenki. Niemieckie media jednak żal do polskich władz, że nie zatrzymują migrantów u siebie w kraju. – Rząd w Warszawie pozwala tym, którzy już przekroczą granicę, swobodnie podróżować przez terytorium Polski – pisze Bild.

Migranci przedostają się przez Polskę na Zachód. Niemieckie media rozżalone
Na polsko-białoruskiej granicy koczują setki migrantów (Getty Images, Maciej Moskwa)

Kryzys migracyjny na polsko-białoruskiej granicy wywołało nałożenie przez Unię Europejką sankcji na reżim Aleksandra Łukaszenki. Białoruski dyktator rozpoczął w odwecie ściąganie do kraju migrantów, którzy chcieliby dostać się do Europy. Jak odnotowuje niemiecka policja, liczba nielegalnych przybyszy rośnie lawinowo.

Od stycznia do lipca 2021 roku przez polską granicę do Niemiec trafiło zaledwie 26 migrantów. W sierpniu było to już 474 osób, a we wrześniu – 1914. Według szacunków policji federalnej, w październiku liczba ta już została przekroczona.

Osoby przybywające do Niemiec nie są uchodźcami. To głównie młodzi ludzie z Bliskiego Wschodu, zwabieni do Mińska przez Aleksandra Łukaszenkę. Dyktator wykorzystuje ich jako swojego rodzaju broń przeciwko Zachodowi – zauważa "Bild".

Niemcy rozżaleni działaniem polskiego rządu. Chodzi o nielegalnych migrantów

Niemiecka gazeta zauważa, że Polska uniemożliwia nielegalnym migrantom przekraczanie granicy. "Bild" dodaje, że wielu z nich koczuje na mrozie w strefie przygranicznej.

Jednocześnie wydaje się, że rząd w Warszawie nie ma nic przeciwko, aby ci migranci, którzy już dostali się do Polski, swobodnie podróżowali przez terytorium kraju w kierunku niemieckiej granicy – podkreśla brukowiec.

Niemiecka gazeta twierdzi, że zgodnie z prawem unijnym, do czasu podjęcia odpowiednich decyzji administracyjnych Polska powinna zakwaterować nielegalnych migrantów u siebie. "Bild" pisze także, że ośrodki dla azylantów w Niemczech powoli się zapełniają. W ostatnim czasie zwiększono w nich liczbę miejsc do 4600, rozstawiając ogrzewane namioty.

Mamy obecnie zakwaterowanych 2600 osób. To nie jest dramatyczna sytuacja, ale nie jest łatwo – mówi szef centralnego urzędu imigracyjnego w Eisenhüttenstadt Olaf Jansen.

Płot na granicy z Białorusią. Ma być wyposażony w czujniki ruchu

"Bild" zauważa także, że polskie władze zapowiedziały budowę umocnionego ogrodzenia na granicy z Białorusią. Minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński stwierdził, że solidny płot będzie wyposażony systemu nadzoru i czujniki ruchu.

Tymczasowa zapora z drutu kolczastego na polsko-białoruskiej granicy powstała pod koniec sierpnia. Rozstawiali ją żołnierze i strażnicy graniczni.

Zobacz także: Dlaczego migranci nie chcą przyjechać do Polski?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(384)
Nuśka
rok temu
To nie Polska ich zapraszała. Oni dostali zaproszenie od pani Merkel i chcą z niego skorzystać. Ponieważ naszą granicę forsują nielegalnie, więc staramy się ich, zgodnie z prawem, zatrzymać. A tych, którzy już się u nas znaleźli i chcą dalej, nie będziemy wyłapywać i więzić. U nas, proszę państwa, panuje demokracja, wolność i praworządność.
Mix
rok temu
Hitler chciał mieć jedną rasę a ma teraz samych kolorowych. Dziwne jest to ze zdrowym pelnym energii uchodźcom tym ciemnym daje sie wszystko niech leżą nic nie robią same rozboje i kradzieże a polacy muszą za, granicą zapier... Nam nikt nic nie da za darmo. Tez bym z Polski uciekla bo tu bieda brak pracy i dyskryminacja. Pis dba o pewną grupę by na nich glosowali a reszta moze przymierac glodem.
Mati
rok temu
Uciekają z krajów mężczyźni. A,gdzie walka o wolność za, swój kraj. To jest zdezertowanie. A za to jest kara śmierci.
Śmiech imigra...
rok temu
Dobrze robi polski rząd że przepuszcza ich dalej, bo sam nie potrafi nic dla imigrantow zrobić, tylko zastrasza , jak podłym i ciężkim krajem do życia jest Polska
Ramzes
rok temu
To nie sa uciekinierzy, to dezerterzy!
Jan
rok temu
Dlaczego Polacy maja zatrzymac u siebie migrantow skoro oni chca do Niemiec.To sie nazywa demokracja.
obywatel
rok temu
Niemcy niech mają pretensje do totalnej opozycji która pomaga Lukaszence
mur
rok temu
Niemcy rozzaleni. Nich po prostu pomoga budowac mur (dla ich dobra)
Hanka M Lubin
rok temu
Łatwo sobie niektóre sprawy dopowiedzieć!Otóż Łukaszenkę prześladowała Unia ,w tym i Polska ,więc on wymyślił ten sposób,by się zemścić!Mądry?No,jasne!
Żyd
rok temu
A każdy z nich ma pod pachom koran.. OBY TAK DALEJ
Zonk
rok temu
To jest niesamowite ze wszyscy wiedza ze to najazd byczków z Arabii ale nikt nie chce ( nie może ? ) podjąć poważnych kroków
Helga
rok temu
Herzlich Wilkommen :) jest takie powiedzenie mądry Niemiec a głupi . Coś w tym jest
imigrant
rok temu
Tusk ma rozdwojenie jaźni. Nie wolno go dopuścić do rządzenia.
Tak
rok temu
Ja bym uchodźców ,tych młodych mężczyzn, pokierowała na Czechy...wydaje mi się, że tam by się zaaklimatyzowali...bronili by ich klimatu i atmosfery
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić