Malwina Witkowska
Malwina Witkowska| 

Awantura o cytat z Tuska. Dziennikarka BBC musiała przeprosić

123

Na antenie stacji BBC prezenterka była zmuszona przeprosić brytyjskiego polityka Nigela Farage'a. Powodem było wcześniejsze oskarżenie go o używanie "podżegającego języka". Farage cytował premiera Donalda Tuska.

Awantura o cytat z Tuska. Dziennikarka BBC musiała przeprosić
Prezenterka BBC musiała przeprosić polityka, który cytował Donalda Tuska (BBC, BBC, PAP)

Prezenterka BBC News Geeta Guru-Murthy, musiała publicznie przeprosić Nigela Farage'a. Wcześniej polityk przemawiał podczas inauguracji kampanii brytyjskiej partii Reforma w Dover. Stacja BBC emitowała jego wystąpienie na żywo. Nagle zostało ono wyciszone oraz przerwane.

W momencie przerwania transmisji, prezenterka BBC zdecydowała się na dość osobisty komentarz, który został odebrany jako zbyt subiektywny.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Broni Tuska. "Ilość hejtu niewiarygodna"

Prezenterka przeprasza za brak bezstronności

Nigel Farage, honorowy prezydent prawicowo-populistycznej podczas konferencji prasowej cytował Donalda Tuska. Polityk wspomniał słowa premiera Polski, który mówił, że do naszego kraju napływają "agresywni młodzi mężczyźni". Podkreślił, że to słowa Tuska, a nie jego. Mimo to prezenterka skomentowała, że Nigel Farage używa "zwyczajowego podżegającego języka".

Jak informuje serwis Daily Mail, prezenterka po czasie przeprosiła i zaznaczyła, że jej uwaga wobec Farage'a nie spełniają standardów stacji.

Kiedy zakończyliśmy jego przemówienie na żywo, użyłam do jego opisu języka, który nie spełniał standardów redakcyjnych BBC dotyczących bezstronności. Chciałabym za to przeprosić pana Farage'a i widzów -powiedziała prezenterka stacji BBC.

Polityk skomentował sprawę za pośrednictwem mediów społecznościowych. Podziękował dziennikarce za przeprosiny.

Mam nadzieję, że BBC nie będzie w dalszym ciągu okazywać uprzedzeń w tej kampanii wyborczej - napisał na portalu X (dawniej Twitter).

Imigracja jest głównym tematem brytyjskiej partii Reforma, która rozpoczęła swoją kampanię. Wybory parlamentarne odbędą się w lipcu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić