o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Manicki
|

Azerbejdżan chwali się nalotem. Zginęło w nim co najmniej 10 osób

77
Podziel się

Konflikt Azerbejdżanu i Armenii zaognił się. Kraje toczą ze sobą wojnę o terytorium Górskiego Karabachu. Azerowie opublikowali nagranie ukazujące nalot z drona na ormiańskie wojsko.

Azerbejdżan chwali się nalotem. Zginęło w nim co najmniej 10 osób
Azerbejdżan chwali się nalotem na armeńskich żołnierzy (Twitter)
bDAzxtmd

Ministerstwo Obrony Azerbejdżanu opublikowało film z jednego z ataków na armeńskich żołnierzy. To nagranie z wojskowego bezzałogowego statku powietrznego. Dron namierza wojskowych znajdujących się przy ciężarówce.

Film ukazuje, jak w kierunku spacerujących żołnierzy odpalona zostaje rakieta. Wybucha znajdująca się obok wojskowa ciężarówka. W wyniku nalotu zginęło co najmniej 10 osób.

bDAzxtmf

Wojna o Górski Karabach. Azerbejdżan chwali się nalotem

Do nowych walk w konflikcie o Górski Karabach doszło w niedzielę 27 września. Azerbejdżan i Armenia wzajemnie oskarżają się o jego rozpoczęcie. Obie strony uważają, że sporny teren jest przynależny właśnie im.

bDAzxtml

Azerbejdżan korzysta ze wsparcia militarnego bliskiej etnicznie Turcji. Armenia jest złączona sojuszem militarnym z Rosją. Kreml stwierdził wcześniej, że jest w stałym kontakcie z ze wszystkimi stronami konfliktu.

Wojna o Górski Karabach. Kontekst historyczny

Górski Karabach to enklawa należąca formalnie do Azerbejdżanu. Jest zamieszkiwana i kontrolowana przez Ormian, którzy w 1992 roku ogłosili niepodległość Republiki Górskiego Karabachu. W latach 1992-1994 wojna o ten teren kosztowała życie 30 tys. osób.

Mimo ogłoszenia zawieszenia broni w incydentach granicznych rokrocznie ginęło tam kilkadziesiąt osób. Trwający latami stan niepewności wokół zawieszenia broni w konflikcie o Górski Karabach zarówno politycy Armenii, jak i Azerbejdżanu, wykorzystywali do jednoczenia wokół siebie zwolenników. Był to też dobry pretekst do wydawania ogromnych sum na zbrojenia.

bDAzxtmm

Obejrzyj także: Armenia-Azerbejdżan. Wojna o Górski Karabach. "Konflikt odgrzewa Putin"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDAzxtmn
bDAzxtmG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(77)
Trym
4 miesiące temu
Turcja próbuje wszędzie pokazać swoją wielkość. Dlatego żadnych wakacji u nich i sponsorowania ich.
Ret
4 miesiące temu
Turcja jest odpowiedzialna za rzeź Ormian. Turcy to Arabowie a Ormianie to chrzescjanie.
Semir
4 miesiące temu
Kaukaskie obserwatorium praw człowieka informuje o masowych nalotach lotnictwa azerskiego i tureckiego na miasteczka i wsie w Armeni. Dochodzi do gwałtów i ludobójstwa na mieszkańcach pochodzenia ormiańskiego przez nowych janczarów przysłanych przez sułtana Erdogana dla Azerbejdżanu. Janczarzy to zbrodniarze z ISIS przechwyceni przez wojska Tureckie w Syrii.a szkoleni za pienądzie z UE przekazanych przez Angelę Merkel
bDAzxtmH
opo
4 miesiące temu
Kraj to Armenia, ale jego mieszkańcy to Ormianie. Zginęli więc ormiańscy, a nie armeńscy żołnierze, droga Redakcjo!
woin
4 miesiące temu
My zbudujemy nowe sanktuarium i kolejną rekonstrukcję. A gdzie 1000 dronów?
Najnowsze komentarze (77)
Any
4 miesiące temu
Moje serce jest z Ormianami!!!
gość
4 miesiące temu
Od lat europę niszczy islamizacja z przyzwoleniem ustrojowym uni nawet papież by za przyjmowaniem ich do europy w niebezpiecznych ilościach nie do zapanowania nad nimi muzułmanie zamykali sami sobie główne ulice we francji by zbiorowo się modlić do allacha, wychodzi teraz całowanie stóp czarnych.
obserwator
4 miesiące temu
Wreszcie ktoś odważył się puścić prawdziwe "reality show", można chrupać popkorn patrząc jak wylatują w powietrze ludzie... dzieci mogą się nauczyć jak uciekać od ciężarówki... naprawdę "Lubię to"
Polak
4 miesiące temu
Chciałbym zwrócić uwagę że coraz więcej krajów jest rozjuszanych wojennie. Pamiętajmy że im więcej rozżarzy się węgli tym szybciej wznieci się ogień a potem do pożaru lasu krótka droga... wojna kroczy
antytłusk
4 miesiące temu
Oby karma do was wróciła ze 100 krotnie większą siłą. Trzymajcie się bracia Ormianie
yohgi
4 miesiące temu
Przyjrzyjcie się nagraniu wybuchu. Czy to nie dziwne, sekundę przed eksplozją jedna z osób pada na ziemię?
pietja
4 miesiące temu
czym by się nie zajmowała unia to i tak zawsze będzie źle dla pisu a zwłaszcza jak się biorą za lbgt
Jas
4 miesiące temu
Panie Manicki dlaczego kłamie pan ze w Abchazji prowadzone sa działania wojenne. Abchazowie jeszcze za czasow ZSRR nienawidzili Gruzinow i mieli autonomię.
bDAzxtmz
To ja
4 miesiące temu
No i po co tam się napieprzać w imię bezsensownych interesów rządów ?
Elblążanin.
4 miesiące temu
Polacy do Turcji nie na Wczasy,!!!!!!!!
Demostenes
4 miesiące temu
Chwalą się zabijaniem ...
Loki
4 miesiące temu
Panie Janie Manicki dlaczego pan się unosi jak ktoś wam zwraca uwagę na błędy,nie ma dnia bez artykułu napisanego niepoprawnie przez Pana kolegów,"redaktorów"
mlas
4 miesiące temu
Jestem po stronie Ormian. Turcja i Azerowie zaczynają mnie denerwować. Mam nadzieje że Ormianie pogonią Azerów.
antyklerykal
4 miesiące temu
a /państwo chrześcijańskie NATO/ dyktatora USA nie chwaliło się nalotami w iraku, syri, libi, afganistanie, itd. !!!!!!..../Począwszy od października 2015 roku samoloty koalicji dowodzonej przez USA przeprowadzały ataki z powietrza na obiekty infrastruktury cywilnej i placówki medyczne, w których masowo ginęli syryjscy cywile/...................Takie sformułowanie zawarte jest w dokumencie zatytułowanym „Lista Zbrodni Wojennych USA i ich Sojuszników w Syrii", które przekazało ONZ Stałe Przedstawicielstwo Federacji Rosyjskiej. W dokumencie mowa w szczególności o tym, że 10 października 2015 roku w rejonie Aleppo dowodzona przez USA koalicja zniszczy z powietrza elektrownię cieplną. W rezultacie nalotu prawie wszystkie dzielnice miasta zostały pozbawione elektryczności. Dopływ prądu utraciły liczne placówki socjalne, w tym szpitale. Szóstego grudnia 2015 roku siły powietrzne koalicji uderzyły w skład amunicji syryjskich wojsk rządowych w prowincji Dejr-az-Zor na wschodzie kraju. W wyniku nalotu zginęło czterech żołnierzy, a szesnastu zostało rannych. Pod ostrzałem znajdowały się także szpitale. 15 lutego 2016 roku koalicja atakowała z powietrza szpital wojskowy organizacji „Lekarze bez Granic" w rejonie miejscowości Maaret-en-Nuuman. W wyniku ataku zginęło dziewięć osób, 26 zostało rannych, zaś w nalocie na miejscowość Tawchar w prowincji Aleppo przeprowadzonym 19 lipca śmierć poniosło 125 cywilów, a kilka okolicznych domów legło w gruzach. Tego samego dnia, siły powietrzne koalicji zaatakowały wieś El-Gandura położoną 23 km od syryjskiej miejscowości Manbidż. Ofiarami ostrzału padli cywile. Zginęło 41 osób, a kilka domów zostało zniszczonych. Kolejnych 20 cywilów, w tym troje dzieci, zginęło w Syrii po nalotach z 5 października. Pod ostrzałem znalazła się wieś Sulsana w prowincji Aleppo. Około 40 mieszkańców zostało rannych....../
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić