o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jan Manicki
|

Azerbejdżan chwali się nalotem. Zginęło w nim co najmniej 10 osób

77
Podziel się

Konflikt Azerbejdżanu i Armenii zaognił się. Kraje toczą ze sobą wojnę o terytorium Górskiego Karabachu. Azerowie opublikowali nagranie ukazujące nalot z drona na ormiańskie wojsko.

Azerbejdżan chwali się nalotem. Zginęło w nim co najmniej 10 osób
Azerbejdżan chwali się nalotem na armeńskich żołnierzy (Twitter)
bEDrtQFx

Ministerstwo Obrony Azerbejdżanu opublikowało film z jednego z ataków na armeńskich żołnierzy. To nagranie z wojskowego bezzałogowego statku powietrznego. Dron namierza wojskowych znajdujących się przy ciężarówce.

Film ukazuje, jak w kierunku spacerujących żołnierzy odpalona zostaje rakieta. Wybucha znajdująca się obok wojskowa ciężarówka. W wyniku nalotu zginęło co najmniej 10 osób.

bEDrtQFz

Wojna o Górski Karabach. Azerbejdżan chwali się nalotem

Do nowych walk w konflikcie o Górski Karabach doszło w niedzielę 27 września. Azerbejdżan i Armenia wzajemnie oskarżają się o jego rozpoczęcie. Obie strony uważają, że sporny teren jest przynależny właśnie im.

bEDrtQFF

Azerbejdżan korzysta ze wsparcia militarnego bliskiej etnicznie Turcji. Armenia jest złączona sojuszem militarnym z Rosją. Kreml stwierdził wcześniej, że jest w stałym kontakcie z ze wszystkimi stronami konfliktu.

Wojna o Górski Karabach. Kontekst historyczny

Górski Karabach to enklawa należąca formalnie do Azerbejdżanu. Jest zamieszkiwana i kontrolowana przez Ormian, którzy w 1992 roku ogłosili niepodległość Republiki Górskiego Karabachu. W latach 1992-1994 wojna o ten teren kosztowała życie 30 tys. osób.

Mimo ogłoszenia zawieszenia broni w incydentach granicznych rokrocznie ginęło tam kilkadziesiąt osób. Trwający latami stan niepewności wokół zawieszenia broni w konflikcie o Górski Karabach zarówno politycy Armenii, jak i Azerbejdżanu, wykorzystywali do jednoczenia wokół siebie zwolenników. Był to też dobry pretekst do wydawania ogromnych sum na zbrojenia.

bEDrtQFG

Obejrzyj także: Armenia-Azerbejdżan. Wojna o Górski Karabach. "Konflikt odgrzewa Putin"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDrtQGa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(77)
Any
12 miesięcy temu
Moje serce jest z Ormianami!!!
gość
12 miesięcy temu
Od lat europę niszczy islamizacja z przyzwoleniem ustrojowym uni nawet papież by za przyjmowaniem ich do europy w niebezpiecznych ilościach nie do zapanowania nad nimi muzułmanie zamykali sami sobie główne ulice we francji by zbiorowo się modlić do allacha, wychodzi teraz całowanie stóp czarnych.
obserwator
12 miesięcy temu
Wreszcie ktoś odważył się puścić prawdziwe "reality show", można chrupać popkorn patrząc jak wylatują w powietrze ludzie... dzieci mogą się nauczyć jak uciekać od ciężarówki... naprawdę "Lubię to"
bEDrtQGb
Polak
12 miesięcy temu
Chciałbym zwrócić uwagę że coraz więcej krajów jest rozjuszanych wojennie. Pamiętajmy że im więcej rozżarzy się węgli tym szybciej wznieci się ogień a potem do pożaru lasu krótka droga... wojna kroczy
antytłusk
12 miesięcy temu
Oby karma do was wróciła ze 100 krotnie większą siłą. Trzymajcie się bracia Ormianie
yohgi
12 miesięcy temu
Przyjrzyjcie się nagraniu wybuchu. Czy to nie dziwne, sekundę przed eksplozją jedna z osób pada na ziemię?
pietja
12 miesięcy temu
czym by się nie zajmowała unia to i tak zawsze będzie źle dla pisu a zwłaszcza jak się biorą za lbgt
Jas
12 miesięcy temu
Panie Manicki dlaczego kłamie pan ze w Abchazji prowadzone sa działania wojenne. Abchazowie jeszcze za czasow ZSRR nienawidzili Gruzinow i mieli autonomię.
To ja
12 miesięcy temu
No i po co tam się napieprzać w imię bezsensownych interesów rządów ?
Elblążanin.
12 miesięcy temu
Polacy do Turcji nie na Wczasy,!!!!!!!!
Demostenes
12 miesięcy temu
Chwalą się zabijaniem ...
Loki
12 miesięcy temu
Panie Janie Manicki dlaczego pan się unosi jak ktoś wam zwraca uwagę na błędy,nie ma dnia bez artykułu napisanego niepoprawnie przez Pana kolegów,"redaktorów"
mlas
12 miesięcy temu
Jestem po stronie Ormian. Turcja i Azerowie zaczynają mnie denerwować. Mam nadzieje że Ormianie pogonią Azerów.
bEDrtQFT
antyklerykal
12 miesięcy temu
a /państwo chrześcijańskie NATO/ dyktatora USA nie chwaliło się nalotami w iraku, syri, libi, afganistanie, itd. !!!!!!..../Począwszy od października 2015 roku samoloty koalicji dowodzonej przez USA przeprowadzały ataki z powietrza na obiekty infrastruktury cywilnej i placówki medyczne, w których masowo ginęli syryjscy cywile/...................Takie sformułowanie zawarte jest w dokumencie zatytułowanym „Lista Zbrodni Wojennych USA i ich Sojuszników w Syrii", które przekazało ONZ Stałe Przedstawicielstwo Federacji Rosyjskiej. W dokumencie mowa w szczególności o tym, że 10 października 2015 roku w rejonie Aleppo dowodzona przez USA koalicja zniszczy z powietrza elektrownię cieplną. W rezultacie nalotu prawie wszystkie dzielnice miasta zostały pozbawione elektryczności. Dopływ prądu utraciły liczne placówki socjalne, w tym szpitale. Szóstego grudnia 2015 roku siły powietrzne koalicji uderzyły w skład amunicji syryjskich wojsk rządowych w prowincji Dejr-az-Zor na wschodzie kraju. W wyniku nalotu zginęło czterech żołnierzy, a szesnastu zostało rannych. Pod ostrzałem znajdowały się także szpitale. 15 lutego 2016 roku koalicja atakowała z powietrza szpital wojskowy organizacji „Lekarze bez Granic" w rejonie miejscowości Maaret-en-Nuuman. W wyniku ataku zginęło dziewięć osób, 26 zostało rannych, zaś w nalocie na miejscowość Tawchar w prowincji Aleppo przeprowadzonym 19 lipca śmierć poniosło 125 cywilów, a kilka okolicznych domów legło w gruzach. Tego samego dnia, siły powietrzne koalicji zaatakowały wieś El-Gandura położoną 23 km od syryjskiej miejscowości Manbidż. Ofiarami ostrzału padli cywile. Zginęło 41 osób, a kilka domów zostało zniszczonych. Kolejnych 20 cywilów, w tym troje dzieci, zginęło w Syrii po nalotach z 5 października. Pod ostrzałem znalazła się wieś Sulsana w prowincji Aleppo. Około 40 mieszkańców zostało rannych....../
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić