o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

USA. Żołnierze ginęli w szpitalu. Za wszystkim stała pielęgniarka

8
Podziel się

Do zbrodni dochodziło w Wirginii Zachodniej. Była pracownica szpitala dla weteranów usłyszała zarzuty siedmiu morderstw oraz jednego napadu z zamiarem popełnienia morderstwa. Swoim ofiarom podawała śmiertelnie wysokie dawki insuliny.

USA. Żołnierze ginęli w szpitalu. Za wszystkim stała pielęgniarka
Reta Mays podawała swoim ofiarom śmiertelnie wysokie dawki insuliny (North Central Regional Jail)
bEJIdTTV

Reta Mays pracowała jako asystentka pielęgniarska w Centrum Medycznym Weteranów im. Louisa A. Johnsona w Clarksburgu. Jak podaje CNN, za przyczynę śmierci jej ofiar uznano hipoglikemię.

Hipoglikemia występuje, kiedy u zdrowych osób gwałtownie spada poziom glukozy we krwi. W przypadku pacjentów z cukrzycą takie zaburzenie stężenia cukru może wywołać wstrzyknięcie znacznie większej ilości insuliny niż zalecił lekarz.

bEJIdTTX

Reta Mays została skazana za siedem morderstw

Reta Mays pracowała w szpitalu na nocnej zmianie. To właśnie podczas dyżurów wstrzykiwała pacjentom insulinę, mimo że nie miała na to zezwolenia przełożonych. W toku śledztwa ustalono, że przed podaniem leku żadna z ofiar nie znajdowała się w stanie, który bezpośrednio zagrażał jej życiu.

Zobacz także: Zobacz też: "Była taka szczęśliwa". Rodzina Marty nie może pogodzić się z wyrokiem

Morderstwa trwały od lipca 2017 do czerwca 2018 roku. Śledztwo zostało wszczęte przez amerykański Departament Spraw Weteranów. Jeden z lekarzy podejrzewał Mays o przyczynienie się do śmierci pacjentów. Złożył na nią skargę, tym samym doprowadzając do zwolnienia asystentki z pracy.

bEJIdTUd

Pacjentom zapewniono bezpieczeństwo, a w sprawie Rety Mays toczyło się śledztwo. Po zebraniu dowodów była asystentka pielęgniarska stanęła przed sądem. Ostatecznie przyznała się do stawianych jej zarzutów. Sąd nie wydał jeszcze wyroku w sprawie. Przedstawiciele Departamentu Spraw Weteranów wydali oświadczenie, w którym wyrazili swoje ubolewanie z powodu serii tragedii.

Ta sprawa jest szczególnie szokująca, ponieważ śmierć tych osób została spowodowana przez asystentkę pielęgniarską, której powierzono potrzebujących współczucia i wsparcia weteranów. Nasze myśli i modlitwy są przy rodzinach ofiar – cytuje treść oświadczenia CNN.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJIdTUy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
karma wraca
rok temu
a może była to córka lub wnuczka pomordowanych przez nich ofiar
czortek
rok temu
Znaczy salowa?
Znawca
rok temu
Ewelina Kolecka nie rozruznia co to jest pielegniarka a pomoc pielegniarki , ewidentne braki w wyksztalceniu .
bEJIdTUz
Znawca
rok temu
Ewelina Kolecka nie rozruznia co to jest pielegniarka a pomoc pielegniarki , ewidentne braki w wyksztalceniu .
jerzyk
rok temu
Kara śmierci !!
Asia3
rok temu
Artykuł wymaga sprostowania nagłówka, pomoc pielęgniarki... Nie pielęgniarka, to zasadnicza roznica
1234
rok temu
Pomoc pielęgniarska a nie pielęgniarka.
Wilk
rok temu
Nasze myśli i modlitwy są przy rodzinach dobre naprawdę dobre Tylko tego im trzeba niczego więcej .Może na przyszłość zbadajcie personel u psychiatry zalożyc kamery umarł to cofamy np 12h kto był przy pacjencie i dajcie odszkodowania ze swojich pieniedzy rodzina I wtedy mozecie sie co tam modlic i mysleć do upadłego
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić